14 жовтня - День захисника України

13.10.2020
В історії нашої Батьківщини є багато подій і дат, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня – одна з таких дат. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а також й  державне свято - День захисника України. Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Київської Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. Тому поєднання цих трьох свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них.
13 жовтня відбулась урочиста хода, покладання квітів до пам’ятників Т.Г.Шевченку, Героям Небесної Сотні, Борцям за волю України та молебень за захисників України та встановлення миру на нашій землі. У заходах взяли участь представники влади і громадськості, ветерани війни, рідні воїнів, духовенство, молодь. Біля Меморіальних дошок Героям України на меморіальному комплексі Вічної Слави у міському парку відбулося загальне покладання квітів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять борців за волю та незалежність України.
До присутніх звернулися голова районної ради Олександр Гурський, голова районної державної адміністрації Алла Гонтар та міський голова Володимир Жгутов.
Відповідно до рішення Волинської обласної ради від 10.09.2020 №31/3, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові було присвоєно звання «Почесний громадянин Волині» (посмертно) загиблим (померлим) жителям Ківерцівського району (учасникам АТО/ООС):
- Волосу Андрію Олександровичу, Герою України – загинув 28 червня 2018 року поблизу селища Південне Донецької області;
- Зарадюку Володимиру Володимировичу – загинув 22 травня 2014 року поблизу міста Волноваха Донецької області;
- Калушу Руслану Петровичу – загинув 01 серпня 2014 року поблизу села Мар’янівка Старобешівського району Донецької області;
- Камінському Марісу Айдиновичу – загинув 03 лютого 2017 року поблизу міста Авдіївка Донецької області;
- Карпюку Андрію Миколайовичу – загинув 03 квітня 2015 року поблизу міста Авдіївка Донецької області;
- Куруці Сергію Івановичу – загинув 27 серпня 2014 року поблизу міста Іловайськ Донецької області;
- Мельничуку Віктору Миколайовичу – помер у жовтні 2015 року внаслідок пневмонії в зоні проведення антитерористичної операції;
- Михайленку Віталію Ігоровичу – загинув 08 серпня 2014 року поблизу села Степанівка Шахтарського району Донецької області;
- Михайлову Олегу Миколайовичу – загинув 21 липня 2014 року поблизу селища Георгіївка Луганської області;
- Скірі Ігорю Антоновичу – загинув 23 грудня 2015 року поблизу села Єлизаветівка Донецької області;
- Степанову Дмитру Михайловичу – загинув 03 квітня 2015 року поблизу міста Авдіївка Донецької області;
- Ясану Юрію Володимировичу – загинув 13 листопада 2015 року поблизу міста Курахове Донецької області.         
Такий же статус було присвоєно загиблим жителям району, учасникам  Революції Гідності Тарасюку Івану Миколайовичу та  Мойсею Василю Михайловичу, які загинули 20 лютого 2014 року у м.Київ під час масових акцій громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.
Пам'ятні статуетки та посвідчення будуть вручені рідним.