Біля села Гайове освятили капличку пам’яті українцям

02.09.2019

Біля села Гайове освятили капличку пам’яті українцям, загиблим від рук російських та польських окупантів

31серпня 2019 року в честь 76річниці з дня масової загибелі українського населення від рук польських та російських збройних формувань в урочищі поблизу села Гайове освятили капличку.  Поминальні заходи розпочались із її освячення на місці трагедії польсько-українського протистояння, яку здійснили священники Православної церкви України.

Присутні поклали вінки та квіти до хреста та пам'ятного знаку жертвам трагедії та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. У заходах взяли участь перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Анатолій Пушкін, депутат Волинської обласної ради Олександр Пирожик, Тростянецький сільський голова Олександр Ковальчук, Почесний голова Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура Василь Кушнір, голова та заступник голови Волинської ветеранської спілки політв'язнів і репресованих Валерій Семенюк та Олександра Бондар, директор Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Стасюк, дослідник і краєзнавець Іван Пущук,  представники місцевої інтелігенції та освітяни.

 Варто зазначити, що трагедія поблизу села  Гайове особлива тим, що проти українців об'єдналися відразу два окупанти – російський і польський. Змовившись поміж собою, російські червоні партизани та польські збройні формування взяли українців у смертоносне кільце і винищили, за оцінками дослідників, близько півтори тисячі осіб, три чверті з яких – мирні жителі. Учасники заходу у своїх виступах згадували про трагічні події тих часів, відзначивши, що драматизм цієї трагедії підсилюється тим, що у збройну сутичку між польськими та українськими вояками, які прибули сюди для захисту від грабіжницьких нападів мирного українського населення, втрутилися «червоні» партизани, у яких поляки запросили допомоги. На завершення учасники цих заходів виконали  низку повстанських пісень.