День пам’яті та примирення

08.05.2018

Сьогодні Україна відзначає День пам’яті та примирення. Адже 8 травня 45-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. 

         З нагоди відзначення  День пам’яті та примирення  та 73 річниці з Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 8 травня, відбувся мітинг-реквієм на меморіалі Слави в міському парку, у якому взяли участь керівництво району, представники підприємств, установ та організацій міста, громадських та ветеранських організацій, учасники АТО, учнівська молодь, жителі міста.

         Присутні вшанували пам’ять полеглих покладанням квітів та хвилиною мовчання. Перед учасниками заходу виступили голова районної ради В.В.Хмілевський, голова районної державної адміністрації В.Є.Ткачук, міський голова В.В.Жгутов, районний військовий комісар Д.Л.Ковальов та інші.

У своїй промові  голова районної ради Василь Васильович Хмілевський зазначив, що з Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті. Тоді на нашій території було проведено 29 із сімдесяти шести операцій Другої світової війни. Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій. Свій внесок у перемогу внесли і формування ОУН-УПА, основною метою їх боротьби було  відновлення української державності. Друга світова -  це найжахливіша в історії війна, в ній безліч людських і національних трагедій. 

         Районний військовий комісар Д.Л.Ковальов вручив учасникам АТО медалі учасника бойових дій та у  своєму виступі провів аналогію між воєнними діями під час Другої світової війни та боями на сході України.

         У виконанні артистів районного будинку культури ім.М.П.Ковальова  прозвучала  низка пісень про війну. По завершенню мітингу настоятель Свято-Покровського собору УПЦ КП протоієрей І.Семенюк  відслужив поминальну панахиду за загиблими у роки Другої світової війни та полеглих у наші дні за незалежність нашої держави на сході України.