День пам’яті жертв голодоморів

25.11.2018

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, наша історія не знає. Очевидно одне – голод на Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був організований штучно.

В мирний період без жодних причин у муках голодної смерті померли мільйони українців. Відбулось свідоме знищення селян, здійснено  організацію голодомору та проведено централізоване переселення росіян у вимерлі села України.

24 листопада біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій у міському парку відбувся мітинг-реквієм та громадянська панахида у якій  взяли участь заступник керівника виконавчого апарату районної ради А.Ф. Пушкін, перший заступник голови районної державної адміністрації Ю.В.Таранчук, міський голова В.В.Жгутов представники громадських організацій, політичний партій, учнівської  та студентської молоді, жителі міста.

У своєму виступі заступник керівника виконавчого апарату районної ради Анатолій Федорович Пушкін зазначив, що голодомор надломив нашу націю, але Україну і українців не заламали. Після десятиліть знищення – Україна звелась на ноги. Нині протистоїть Росії, яка намагається знову відродити свою імперію, але Україна  впевнено захищає свої рубежі, завдячуючи героїзму наших воїнів. Ми добре усвідомили, що Росія несе лише знищення української нації. Чи то забирають хліб з нашої землі, чи то ту ж землю поливають «градами», - мета одна і зрозуміла. Пам’ятаймо й історію боротьби українського народу за право розмовляти рідною мовою. Її забороняли і відміняли протягом останніх чотирьох сторіч. Офіційно - циркулярами, указами, законами, анафемами тощо. У ті трагічні роки – саме україномовне населення зазнало геноциду.

         Ми мусимо сказати собі і всьому світові: не забудемо злочинів Голодомору-Геноциду та його  винуватців. Злочини проти людяності не мають терміну давності.

Артисти районного будинку культури ім. М.П.Ковальова у своїх журливих піснях донесли до сердець кожного присутнього -  біль та страждання українського народу .

   Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв Голодомору,  політичних репресій та підтримали всеукраїнську акцію «Запали свічку». На завершення, духовенство Свято-Покровського собору та Свято-Миколаївської церкви м. Ківерці. відправили панахиду за загиблими у часи голодоморів.