День села Хорлупи

09.07.2019

7 липня село Хорлупи відсвяткувало своє свято – День села.

Цьогорічне свято було приурочене 450 річчю з часу надання містечку Хорлупи магдебурзького права. Цей населений пункт колись належав до Олицької волості Дубенського повіту. Документально  Хорлупи згадуються  у першій половині XV столітті, коли Великий князь литовський Лев Свидригайло передав його разом з Новосілками, Бохорином та Покащевим у власність луцько-острозьких владик. У 1569 році село Хорлупи стає містом, про що свідчить запис у луцькій громадській книзі від 01.05.1569. З того часу пройшло багато змін, і вже наприкінці ХІХ  століття Хорлупи стало населеним пунктом, де проживало близько 700 жителів.

У святкуваннях взяли участь народний депутат України Ірина Констанкевич та заступник голови районної ради Віталій Протасюк.

Ірина Мирославівна у привітальному слові відзначила, що саме завдяки селам і їхнім мешканцям в Україні продовжує лунати українське слово та викохується українська культура. Громадським активістам сільської ради народний депутат вручили Подяки, цієї високої нагороди був удостоєний і Віталій Григорович..

Вітаючи односельців зі святом, Віталій Протасюк відзначив, що   важливу роль для розвитку місцевого самоврядування в Україні відіграє магдебурзьке право, що передбачає надання права громаді здійснювати місцеве управління, запровадити модель місцевого самоврядування.

 В ході святкування відбулись конкурси, розваги, спортивні змагання, а  місцевих жителів аматори сцени привітали музичними дарунками.