День слов'янської писемності тa культури

23.05.2019

Писемність – універсальний культурний феномен, з виникненням якого будь-яка культура отримує грандіозний поштовх до розвитку, адже від розвитку писемності в історичній перспективі залежить поступ самого суспільства. Культура та писемність – основа існування будь-якого народу, його «генетичний код» та національна скарбниця.

Цього дня ми вшановуємо  братів-подвижників Кирила та Мефодія, які дали слов’янському світу алфавіт, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності та фундамент усіх слов’янських літератур. Адже саме цим реальним історичним постатям ми завдячуємо слов'янською абеткою, якою сьогодні послуговується Україна та мільйони людей поза її межами. Кожною літерою, яку ми виводимо на папері, кожним словом, яке читаємо рідною мовою, ми віддаємо шану натхненним творцям слов'янської писемності.

Українська мова – це історична пам’ять нашого народу, найцінніше надбання віків. Це душа нації, найбільший її духовний скарб, переданий нам попередніми поколіннями. Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність!

Вірю, що кожен плекатиме неоціненний скарб – нашу рідну солов’їну українську мову, берегтиме її та передаватиме з покоління в покоління, утверджуючи в світі імідж високоосвіченої української нації.         

З повагою,

Голова районної ради О.Г.Гурський