День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14.12.2018

14 грудня  Україна відзначила День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Пройшло 32 роки з моменту найстрашнішої техногенної аварії, яке знає людство.  Учасникам тих трагічних подій удалося зробити неможливе - в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповзання радіоактивного зараження. Щодня на будівництві працювали до 11 тисяч робітників, інженерів, військовослужбовців. За добу заливали до шести тисяч кубометрів бетону. Завершення будівництва об’єкту "Укриття" стало найважливішим і переломним етапом у битві за життя мільйонів людей на планеті. Цей день в нашій державі названий Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

У Ківерцях представники районної  влади, громадськість спільно з  учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, духовенством, вшанували ліквідаторів наслідків аварії. 

Учасники заходу  поклали квіти до пам’ятника, а протоієрей Свято-Покровського собору УПЦ КП м.Ківерці  Юрій Трокун відслужив заупокійну панахиду за загиблими учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Цього ж дня, у сесійній залі районної ради відбулась зустріч ліквідаторів аварії на ЧАЕС з керівниками району та народним депутатом України Іриною Констанкевич. Перед учасниками заходу виступили начальник відділу з питань організаційно-інформаційної роботи ради Литвак Т.В. та перший заступник голови районної державної адміністрації Таранчук Ю.В.. У своєму виступі Литвак Т.В. зазначила, що додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких – недостатній для нормального життя розмір пенсії, медичне забезпечення, не завжди дотримуються гарантії.  Тому органи місцевого самоврядування допомагають матеріально своїм жителям, виходячи з реальних можливостей  місцевого бюджету. Висловила від районної ради слова вдячності за їх подвиг.

На захід завітала народний депутат  України Констанкевич І.М., яка зазначила, що  ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС завжди будуть для нас символом громадського подвигу та самопожертви, які заслужили вдячність мільйонів наших співгромадян. Під час страшного лиха вони добровільно зголосилися прийти на допомогу в умовах невідомої на той час небезпезпеки.  Далі надала відповіді на питання, які вони піднімали.  А це, зокрема, медичне  та санаторно-курортне забезпечення,  пільговий проїзд у автотранспорті, пенсійне забезпечення, субсидії та інше.

На завершення заходу артисти районного будинку культури ім. М.П.Ковальова подарували свої музичні вітання.