День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

12.12.2019

 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Самовідданий подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не згасає від плину часу, не забувається під натиском нових подій. Люди йшли на подвиг, не думаючи про нагороди, відзнаки, пільги.

         День ліквідатора нерозривно пов’язаний з техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ. Катастрофа на ЧАЕС сколихнула світ  не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборців. Всі вони є герої, які ціною власного життя врятували життя мільйонів. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної станції.

З нагоди вшанування ліквідаторів 12 грудня в міському парку біля пам’ятника «Жертвам аварії на ЧАЕС» відслужили панахиду за померлими.  Схилити  голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків ядерної катастрофи та покласти квіти прийшли ліквідатори наслідків аварії, рідні та близькі померлих ліквідаторів, представники влади району та міста,  громадськості. Присутні поклали квіти до пам’ятника та вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. У заходах взяли участь радник голови районної ради Володимир Юрчук, перший заступник голови районної державної адміністрації Юліан Таранчук, міський голова Володимир Жгутов, голова районної добровільної спілки «Союз Чорнобиль» Олена Райгуцька.