До уваги жителів району, сільських, селищних, міського голів!

05.04.2017
   Волинський обласний фонд милосердя і здоров’я проводить традиційний Місячник «Милосердя» та інформує:
 
Першим Великоднім днем 29-ий рік Волинський обласний Фонд милосердя і здоров’я розпочинає традиційний «Місячник «Милосердя», який започатковано у 1989 році.
Мета добровільного заходу - надання матеріальної, соціальної допомоги нужденним, людям старшого віку, залучення коштів на виконання Статутних завдань Фонду, на довгострокові цільові програми «Милосердя», «Інвалпобуттехніка», «Будинок для ветеранів» інші невідкладні господарські погреби.
Під час «Місячника «Милосердя» відбудуться благодійні концерти на радіо, телебаченні «Низький уклін Вам, ветерани», «Сердечний уклін», спільно з журналістами буде підготовлено цикл телезустрічей з учасниками бойових дій «Роки і долі», «Літопис полум’яних літ», засідання телеклубу «За літнім часом»
В ході акції «Великдень - в кожну домівку», започаткованої у 1997 році, 220 ветеранів-пенсіонерів отримають 15 квітня посвячені пасочки і крашанки.
За давньою традицією, зокрема дуети «Волошки» та «Червона калина» виступлять з концертною програмою в обласному госпіталі для ветеранів, хори «Подвиг», «Злагода», ансамблі «Вишенька», «Джерело Волині», школярі навколишніх шкіл - в Луцькому геріатричному пансіонаті, військовому госпіталі.
12 травня відбудеться зустріч «50 золотих літ», якій уже виповнилось 22 роки, і на яку буде запрошено 20 сімейних пар.
Іменинників квітня запросимо на «День іменинника», серед яких багато фронтовиків, інвалідів, потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС і т.д. Відбудеться зустріч з ветеранами харчової галузі.
«Місячник» - поняття умовне, але необхідність його, актуальність піднятих питань, перевірені часом. Щороку сільські пенсіонери мають серйозні проблеми з весняно-польовими роботами, а «нічийні» могили на цвинтарях потребують впорядкування, заслуговують ветерани і на якісне безкоштовне медичне обстеження, лікування, пільговий проїзд у транспорті, дбайливе до них відношення людей в білих халатах, а ще на облаштування при кожній сільській Раді пунктів по придбанню похоронних атрибутів, створення МТС, спец бригад по догляду за цвинтарями, а на період зимовий - розчищення снігу біля садиби одиноких літніх людей, в осінньо-весняний - обрізання дерев у садках ветеранів, вивезення сміття.
Окреме питання, на яке варто звернути увагу владі у цей скрутний економічний період, коли все зводиться до виживання людей старшого покоління - це проблема ленсіонерів-дачників. котрим не по кишені тарифний проїзд до дачних масивів. Тож владі під силу розв’язати проїзну проблему, встановивши пільговий проїзд, а для контролю запровадити пільгові квитки на проїзд, або Пільговий абонемент на дачний сезон.
Дуже важко нині старій людині виживати і увага до них та піклування від органів влади вкрай необхідне. І вкрай важливо, щоб жодна одинока бабуся, бідна сирітка, згорьована вдова не були забуті. Нехай добрі наші справи вселять в душі зневірених - віру, надію, а між усіма - злагоду.
 
З повагою,
Голова правління                                                                         Л.І.Тарасюк