Флешмоб підтримку українських військових моряків та політв'язнів

16.09.2019

Ківерчани долучилася до флешмобу на підтримку українських військових моряків та політв'язнів, які повернулися з російського полону

 

Урочиста церемонія зняття прапора ВМС відбулося 16 вересня. Акція проходила біля адмінбудівлі районної ради та районної державної адміністрації ради і присвячена звільненню українських моряків з російського полону. Стяг ВМС України знаходився на  будівлі  близько року. Його підняли на підтримку полонених моряків 11 грудня минулого року. Росія захопила моряків у Керченській протоці 25 листопада 2018 року. Тоді прикордонний корабель РФ протаранив буксир українських військових, коли вони законно переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі. Кремль взяв у полон 24 українських моряків та 3 українські судна. 7 вересня 2019 року 35 полонених, з них: 24 військових моряків та  11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Євген Панов, Олексій Сизонович, Едем Бекіров та Олег Сенцов побачили рідну землю. Це звільнення – це маленька перемога всього українського народу, адже всі ми молились, щоб хлопці повернулись живими. Ми вірили в їх незламний дух. Це дійсно сильні люди.

На церемонії зняття прапора військово-морських сил України були присутні голова районної ради Олександр Гурський, перший заступник голови районної державної адміністрації Юліан Таранчук, військовослужбовці, представники підприємств, установ та організацій міста. Під звуки  Державного Гімну України військовослужбовці Ківерцівського районного військового комісаріату зняли полотнище військово-морських сил. Цей прапор потому буде переданий в Одеський музей морського флоту України.