Йшов солдат в ім’я життя…

09.05.2019

9 травня з нагоди відзначення 74-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ківерчани урочистою ходою пройшли  вулицями міста до меморіального комплексу в міському парку, де  відбулось покладання квітів до Меморіального комплексу загиблих учасників АТО та Другої світової війни.

Мітинг-реквієм «Йшов солдат в ім’я життя…» відкрили виконанням Державного Гімну  України.

До учасників заходу звернувся Віталій Протасюк – заступник голови районної ради, який сказав, що: «Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій. Свій внесок у перемогу внесли і формування ОУН-УПА, основною метою їх боротьби було  відновлення української державності. Друга світова -  це найжахливіша в історії війна. В ній безліч людських і національних трагедій. Слід зазначити, що після визволення наших земель від нацистів ми попали під окупацію Росії і лише з 1991 року Україна отримала вимріяну незалежність.

            Ми добре засвоїли ці суворі уроки історії. Поколінням, які виросли у мирний час - не треба пояснювати, що таке окупація та анексія. Подібно тому, як у Другій світовій Україну атаковано із Заходу, п’ять років тому, до нас у сучасні часи війна прийшла зі Сходу. Відтоді наша армія зміцніла в рази і надійно тримає оборону супроти найбільшої на континенті армії, армії Російської Федерації як країни-агресора. Але ми обов'язково переможемо і цього разу.»

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували загиблих у роки Другої світової війни земляків та загиблих у війні на Сході країни.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Юліан Таранчук  та міський голова Володимир Жгутов подякували сивочолим ветеранам, учасникам Другої Світової війни, учасникам АТО за мужність і самовідданість, вірність обов’язку і стійкість духу у війні з небезпечним супротивником. Від імені народного депутата України Ірини Констанкевич слова вдячності ветеранам та учасникам АТО висловила її помічник Лариса Понєдєльнік. Районний військовий комісар Олег Алєксєєв закликав пам’ятати свою історію, берегти пам’ять про кожного солдата та вручив відзнаки Президента України учасникам АТО, які боронили нашу землю на сході України.

Потому відбулось відкриття меморіальних дощок учасникам АТО, загиблим під час військових дій на сході України: Ясану Юрію Володимировичу (08.06.1970 – 13.11.2015), який  загинув при виконанні військового обов’язку в м. Курахове Донецької області;  Степанову Дмитру Михайловичу (15.06.1987 –03.04.2015), який  загинув в районі м. Авдіївка Донецької обл.,  нагородженому орденом Богдана Хмельницького (посмертно) та Карпюку Андрію Миколайовичу, (11.12.1990 – 03.04.20150, який загинув в районі м. Авдіївка Донецької обл.,  нагородженому орденом Богдана Хмельницького (посмертно).

У виконанні артистів районного будинку культури ім. М.П.Ковальова прозвучали патріотичні пісні.

Поминальну панахиду  за загиблими у Другій світовій війні та підчас АТО відправили  представники духовенства.