На території району відбувся обласний фестиваль

05.05.2018

4 травня  в міському парку відбувся обласний фестиваль вокально-хорового мистецтва, виконавців розмовного жанру ветеранів війни і праці, національно-визвольних змагань, присвячений 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Цей захід –  спомин воєнних та повоєнних  років, який відображений через пісні, поезію та  музику, це - зустріч із патріотичними піснями, які  так тепло можуть зігріти душу, викликати  спогади.  Учасники фестивалю хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих  у  Другій світовій  війні, у різні роки в боротьбі за свободу та незалежність України, тих, хто віддав своє життя на сході Україні в боротьбі з російським агресором та поклали квіти до пам’ятника на невідомому солдату на меморіалі  Слави.

З привітальним словом до присутніх звернулися заступник голови районної ради Т.Г.Чигрин, перший заступник голови районної державної адміністрації Ю.В.Таранчук, міський голова В.В.Жгутов та інші. Тамара Григорівна відзначила, що чотири дні нас відділяє від дати 8 травня, саме тоді -  45-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі.          Нещадна війна забрала тисячі людей, багатьох залишила сиротами. Сьогодні триває війна на сході України. Саме такі заходи потрібні, так  як вони несуть національно-патріотичне виховання, історію потрібно пам’ятати та через мистецтво передавати молодому поколінню спогади про важні воєнні та повоєнні роки.

У фестивалі взяли участь 13 колективів хорового співу ветеранів війни та праці з різних районів Волині, крім того були представлені номери розмовного жанру. Аматори сцени вражали гостей не лише оригінальністю виконання відомих творів, а й щирістю. Можливо, секрет у тому, що більшість виконавців співали про те, що довелося пережити, про те, що вони пам’ятають. Після кожного виступу колективи вітав директор - художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Колос», народний артист України Олександр Огородник.

Усіх учасників обласного фестивалю вокально-хорового мистецтва відзначили дипломами. Втім, найцінніше, що кожен із них повіз до дому, – це позитивні враження та емоції, а ще – пісню, яка зігріває душу.