Обласний семінар спеціалістів, методистів з питань дошкільної освіти

31.10.2013
   30 жовтня в районі відбувся обласний семінар спеціалістів, методистів з питань дошкільної освіти, управлінь освіти міських (міст обласного значення), рад, відділів освіти райдержадміністрації на тему «Освітня лінія. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі».
    Участь у заході взяли голова районної ради Михайло Марчук, голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник та секретар міської ради Людмила Михайленко.
    Після привітальних слів до учасників семінару Михайло Володимирович зазначив, що в районі активно ведеться робота щодо розширення мережі дошкільних навчальних закладів. На даний час у районі налічується  32 дошкільних заклади та 4 навчально-виховних комплекси загальноосвітня школа – дитячий садок. Дошкільну освіту здобувають 1883 дітей віком від 2 до 6 років. Багато зроблено для розширення мережі дошкільних установ протягом 2010-2013 років. Гордістю району є новозбудований дитячий садок у селі Жидичин.
    В Ківерцівському районі успішно реалізовано 4 мікропроекти в рамках проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», всі стосувались напрямку енергозбереження. На зборах територіальних громад шляхом проведення анкетування серед її жителів відбулось визначення пріоритетної проблеми. У трьох сільських радах найболючішим виявилось питання проведення ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях дошкільних навчальних закладів. В результаті реалізації проекту в Омельненьській сільській раді вдалось замінити 17 вікон, оновити систему опалення та перекрити 730 м.кв. даху приміщення дитячого садочку. Загальна вартість проекту становила 162 420 грн. Все це відбулось завдяки зусиллям громадської організації «Світанок», коштів з обласного, районного, сільського бюджетів, внесків жителів громади та коштів проекту. В дошкільному навчальному закладі села Тростянець замінено 27 вікон, 5 дверей на енергозберігаючі та придбано опалювальний котел на загальну суму 161 532 грн. Члени громадської організації «Добробут» та жителі села активно долучались до робіт, що дозволило значно заощадити кошти та встановити додаткові вікна. Наймаштабніший мікропроект загальною вартістю у 320 тис. грн. був реалізований у селі Городище Сильненської сільської ради. Тут приміщення сільського клубу, яке не використовувалось,  було переобладнано у дошкільний навчальний заклад «Теремок». Сюди увійшли кошти обласного, районного, сільського бюджетів, проекту ЄС/ПРООН та внесок територіальної громади. Власне, завдяки ініціативі місцевих жителів 24 дитини сьогодні мають змогу відвідувати цей дошкільний навчальний заклад.
    У найближчих планах – будівництво нового корпусу дошкільного навчального закладу ясла-садок № 1 м. Ківерці проектною потужністю 4 групи на 95 місць (роботи  зараз проводяться), відновлення 3 груп на 60 місць ДНЗ № 3 м. Ківерці, відкриття ще однієї групи у ДНЗ смт. Цумань на 25 місць. Розглядаються можливості відкриття дошкільних закладів там, де їх ніколи не було та створення додаткових місць у діючих дошкільних навчальних закладах. Звичайно ж, це справа не одного дня, але якщо поетапно йти до поставленої мети, то її досягнення буде справжнім святом для всіх – вважає Зіновій Богданович.
    Учасники семінару оглянули новозбудований дитячий садок у селі Жидичин, ознайомилися з роботою дошкільного закладу №3 у місті Ківерці, ДНЗ с.Сокиричі, побували у музеї М.П.Кравчука у Човниці та ознайомилися з пам’яткою архітектури, що знаходиться на території нашого району церквою Святої Трійці 1650 року у с.Тростянець.