Пленарне засідання чергової 30 сесії районної ради

23.12.2018

22 грудня 2018 року відбулось пленарне засідання чергової 30 сесії районної ради. На початку засідання заступник голови районної ради Чигрин Т.Г. та голова районної державної адміністрації Ткачук В.Є. вручили Подяки голови Ківерцівської районної ради та Ківерцівської районної державної адміністрації Волинської області за  особистий внесок у становлення та розвиток місцевого самоврядування, активну депутатську позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування депутатам районної ради, які в силу своїх професійних обов’язків  не змогли взяти участь в урочистостях: Петровському Анатолію Васильовичу та Ройку Петру Сергійовичу.

Далі, привітавши працівників архівних установ з їх професійним святом, Тамара Григорівна та Валерій Євгенович вручили  Почесні грамоти Ківерцівської районної ради та Ківерцівської районної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників архівних установ Левчик Людмилі Василівні – завідувачу комунальної установи   «Об’єднаний трудовий архів територіальних громад сіл, селищ і міста Ківерцівського району Волинської області» та  Федун Людмилі Василівні – головному спеціалісту архівного відділу райдержадміністрації.

Враховуючи, що пленарне засідання останнє у 2018 році, Чигрин Т.Г. щиро привітала всіх з прийдешніми святами – Новим роком та Різдвом Христовим. У привітальному слові вона сказала, що:  «Для кожного з нас рік, що минає, був непростим та водночас багатим на пам’ятні події. Він був сповнений напруженої праці, звершень, пошуку правильних рішень та результатів. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому». В доповнення цих привітань, працівники районного будинку культури ім. М.П.Ковальова  подарували  всім присутнім, у сесійній залі, пісенний дарунок  з  новорічних пісень.

По тому депутати районної ради приступили до роботи. Затвердивши порядок денний пленарного засідання, у який було внесено ряд змін,  першим розглянули питання «Про дострокове припинення повноважень депутата районної ради сьомого скликання Хмілевського В.В.», згідно особистої заяви, поданої уже вдруге. В результаті районна рада своїм рішенням достроково припинили  повноваження депутата районної ради Хмілевського В.В.

Після цього було розглянуто  більш як 30 питань. Так, депутати своїми рішеннями припинили редакцію Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом», в результаті ліквідації та призначили ліквідаційну комісію. Наступним рішенням  звільнили Недільського Василя Кузьмича з посади редактора редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» 30 грудня 2018 року, згідно пункту 2 частини 1 статті 36 КЗпП ( закінченням терміну дії контракту); реорганізували комунальний заклад «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання» шляхом перетворення у некомерційне: Комунальне підприємство «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання Ківерцівської районної ради», затвердили  Програму зайнятості населення Ківерцівського району на період до 2020 року, затвердили районну Програму фінансової підтримки комунального підприємства «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ківерцівської районної ради Волинської області», встановили вартість харчування та розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних підрозділах начально-виховних комплексів, дошкільних навчальних закладах Ківерцівського району у 2019 році на 2019 рік; внесли зміни до рішення районної ради від 22.12.2017 №23/8 ”Про районний бюджет на 2018 рік” та інше.

Найбільшу дискусію викликав проект рішення  «Про районний бюджет на 2019 рік», по якому інформувала начальник управління фінансів  районної державної адміністрації Єгорушкіна О.М.. До речі, це питання було обговорено на засіданнях всіх постійних комісій та не знайшов підтримки у більшості депутатів. Основна причина  - не врегулювання питання  утримання закладів освіти та  культури, які після виборів 23 грудня в перспективі будуть передані в новоутворені об’єднані територіальні громади. Районні ради здійснюють передачу з районної власності таких об’єктів  у власність ОТГ згідно з законом та перспективним планом формування територій громад відповідних установ та майна цих установ, розташованих на їх території відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом. До завершення такого процесу передачі фінансування бюджетних установ, що здійснювалося за рахунок районних бюджетів, продовжує здійснюватись за рахунок відповідних районних бюджетів.

Цього не було передбачено у проекті районного бюджету на 2019. Тому більшість депутатів районної ради не підтримали запропонований проект рішення. В результаті районний бюджет на 2019 рік не був прийнятий. До цього питання депутати повернуться в січні 2019 року після того, як пройдуть перші сесії в новоутворених ОТГ.