Про визнання статусу бійців-добровольців

03.04.2019

Прийнято рішення «Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні»

27 березня на пленарному засіданні чергової 34 сесії районної ради, з метою вшанування і гарантування соціального та правового захисту бійців добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення депутати районної ради прийняли рішення «Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні».  Цим рішенням визнано  бійцями-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні та отримали цей статус відповідно до рішень комісії при Волинській обласній раді з визнання бійців-добровольців АТО/ООС. Пунктом 2 рішення  прийнято таке звернення:

«ЗВЕРНЕННЯ

Ківерцівської районної ради до депутатів селищних, сільських рад та об’єднаних територіальних громад Ківерцівського району щодо прийняття рішення «Про  визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні»

Шановні колеги!

У 2014 році у період загрози незалежності та територіальної цілісності України значна частина громадян України вступила до добровольчих формувань і у їх складі зі зброєю в руках виступила на захист своєї Батьківщини, взявши на себе перший удар агресора на території Донецької та Луганської областей. Тим самим вони запобігли просуванню ворожих формувань на територію інших регіонів країни.

Відповідно до законодавства щодо надання статусу ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту, учасниками бойових дій визнаються особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Проте, у силу різних обставин не усі добровольці мали можливість бути зарахованими до складу зазначених вище структур. Крім того, частина з них не змогла надати відповідні документи, згідно з переліком, які необхідні для отримання статусу учасника бойових дій. Це, в свою чергу, позбавило їх соціального захисту та підтримки з боку держави.

Беручи до уваги ситуацію, яка склалася, та керуючись принципами соціальної справедливості, пропонуємо:

 Підтримати рішення «Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні».