Про засідання постійної комісії районної ради з питань освіти

25.11.2014
   24.11.2014 відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту. Депутати розглянули питання, які вносяться на розгляд пленарного засідання 30 сесії районної ради, а також питання, які розглядаються комісією згідно плану роботи.
    Про свою роботу прозвітували керівники позашкільних установ: директор Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості  Куліба Л.В., директор Ківерцівської районної станції юних туристів Волинської області Сущук П.І. та директор Ківерцівського районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді  Стецькович Г.Ф. Всі вони поділилися  успіхами та напрацюваннями, які здобули їхні вихованці. Депутат Шульський М.В. при обговоренні звітів підняв питання щодо правомірності прийняття розпоряджень керівниками цих установ в частині вказівок директорам загальноосвітніх шкіл на певні недоліки у здійсненні роботи екологічного, туристичного, творчого спрямування. Він просив врахувати, що не всі школи, особливо сільські,  мають однакові можливості в плані наповнюваності шкіл, матеріально-технічного забезпечення  і т.д., а тому при підготовці розпорядчих документів потрібно ставитись до ЗОШ коректно. Сущук П.І. та Стецькович Г.Ф. розповіли в якому стані знаходиться  приміщення, де розміщені їхні установи. Дах протікає, стіни вкриті цвіллю, паркет здувається, електрична проводка б’є струмом, ще рік-два і приміщення завалиться. Це приміщення в 2013 році передано у комунальну власність міста, однак міська влада не вчиняє ніяких дій, незважаючи на те, що воно становить небезпеку для перебування і навчання там дітей. Керівники установ вважають, що рішення про передачу приміщення із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району було передчасним.
    Начальник відділу освіти РДА Грибук М.В. представив на розгляд членів постійної комісії кандидатів на посади директорів ряду ЗОШ району, зокрема: с.Журавичі - Максимчука Юрія Петровича, с.Жидичин - Мозолюка Богдана Михайловича, с.Дубище  - Гурова Едуарда Анатолійовича, с.Котів - Денисенко Світлану Миколаївну, с.Кульчин - Стаднюк Надію Миколаївну. Всі кандидатури погоджені членами комісії.
Комісією рекомендовано затвердити на сесії перелік платних послуг і тарифів на них, які надаватимуть комунальне підприємство «Ківерцівський районний краєзнавчий музей» та Ківерцівська дитячо-юнацька спортивна школа Волинської області.
   На розгляд членів комісії представлено ряд бюджетних програм, зокрема, це: районна  Програма позашкільної освіти на період 2015 – 2017 років, районна  соціальна цільова Програма «Шкільний автобус» на 2015 – 2017 роки, районна  Програма роботи з обдарованою молоддю на 2015 рік, Програма впровадження профільного навчання на період 2015 – 2017 років. Також члени комісії розглянули внесення змін до районної соціальної цільової Програми «Шкільний автобус» на 2012 – 2014 роки та до районної цільової соціальної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, а також Заходи на 2015 рік щодо виконання районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2016 роки і Заходи на 2015 рік щодо виконання районної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності. Всі ці питання рекомендовані комісією на розгляд пленарного засідання ради для затвердження.
    В порядку контролю  було заслухано ряд питань про виконання діючих Програм, це:
-районної цільової соціальної Програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року,
-районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2016 роки,
-районної програми «Молодь Волині» на 2012-2015 роки,
-районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки,
-районної  Програми роботи з обдарованною молоддю на 2014 рік»,
-районної Програми правової освіти населення на 2013-2016 роки»,
-районної цільової соціальної Програми підвищення якості шкільної природо-математичної освіти на період до 2015 року,
-районної Програми розвитку культури, мистецтва і туризму на 2012-2015 роки,
-Програми діяльності Ківерцівської районної редакції проводового радіомовлення  2014-2016 роки.
   Комісією рекомендовано зняти з контролю рішення районної ради від 15.06.2011 №6/6 «Про затвердження районної цільової соціальної Програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року» та  від 24.12.2013 №22/3  «Про районну  Програму роботи з обдарованою молоддю на 2014 рік» в зв’язку з їх виконанням.
   З нагоди Дня місцевого самоврядування комісія рекомендувала представити до нагородження Почесною грамотою районної ради та районної державної адміністрації  депутатів районної ради Лисюк Галину Іванівну, Лебедюк Надію Овсіївну та Шульського Миколу Володимировича.
     Явка депутатів на засідання становила 100%. Всі депутати були активні, засідання комісії пройшло по діловому та конструктивно.