Про засідання постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів

27.11.2014
   25 листопада відбулося чергове шістдесяте засідання постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів, на розгляд якого було внесено 32 питання. Людно було на його засіданні, адже на розгляд внесено зміни до районного бюджету, затвердження ряду районних програм, розгляд звітів за  ІІІ квартал 2014 року по використанню коштів районного бюджету на реалізацію заходів районних програм та ряд інших.
   З пропозиціями про внесення змін до районного бюджету виступила начальник управління фінансів Єгорушкіна О.М. Голова районної ради Киричук А.С. запропонував виділити кошти з районного бюджету для придбання бушлатів, термобілизни,  берців, для воїнів АТО. Він нещодавно мав розмову з нашими військовими, які вкрай потребують допомоги. Єгорушкіна О.М. повідомила, що є можливість виділити кошти в сумі 20 тис.грн. на реалізацію заходів  відповідної програми, яка затверджена районною радою. Отож без особливих дискусій пропозиції були погоджені для розгляду на пленарному засіданні, оскільки стосувалися вони в основному внесенням змін до кошторисів видатків головних розпорядників коштів  та зміни обсягів міжбюджетних трансфертів.
   Начальник відділу з питань молоді та спорту районної державної адміністрації Ольга Поліщук інформувала членів комісії з ряду питань щодо реалізації молодіжної політики та у сфері фізичної культури та спорту. Так, активно члени комісії обговорили   проект рішення «Про внесення змін до районної цільової соціальної  Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки», згідно якого пропонується збільшити фінансування цієї програми  у 2014 році на 10 тис.грн. Думки були різні: і щодо недостатнього фінансування галузі спорту у нашому районі, в порівнянні з іншими районами області, і щодо залучення спонсорських, батьківських коштів на ці цілі. Депутати погодили внесені пропозиції з наступним розглядом порушених питань. Звітуючи про використання у ІІІ кварталі 2014 року коштів районного бюджету на фінансування районної цільової соціальної  Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, Ольга Володимирівна відмітила, що із запланованих для відділу 34 тис.грн. та 10 тис.грн. для Ківерцівської дитячо-юнацької спортивної школи використані усі кошти.  Також по використанню  у ІІІ кварталі 2014 року коштів районного бюджету на фінансування районної цільової соціальної Програми “Молодь Волині” на 2012-2015 роки усі передбачені 8 тис.грн. використано. Як результат – звіти схвалено.
  Директори Ківерцівської дитячо-юнацької спортивної школи Левчук О.В. та Ківерцівського районного краєзнавчого музею Войчик С.В. звернулися до районної ради з пропозицією затвердити перелік платних послуг, право на які їм надає чинне законодавство. Депутати погодили такий перелік та тарифи на  послуги одноголосно.  
    Служба у справах дітей райдержадміністрації є відповідальним виконавцем двох районних програм: Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у районі на 2011-2015 роки та  районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2016 роки. Начальник служби Скубій Н.П.   представила на розгляд заходи на 2015 рік щодо виконання цих програм. Депутати підтримали ці пропозиції. Погоджено також зміни до заходів на 2014 рік щодо виконання цих програми, які виникли під час їх реалізації.  Схвалено і звіт про використання у ІІІ кварталі 2014 року коштів, передбачених в районному бюджеті на реалізацію заходів районної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2011-2015 роки (заплановано 18 тис.грн., використано 15 тис.грн.).
   Ківерцівська міська рада  також приймає участь у забезпеченні житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Отож, Жгутов В.В. звернувся до районної ради з клопотанням про внесення змін до Порядку надання і використання коштів, виділених з районного, міського, селищних та сільських бюджетів та субвенції з обласного бюджету на забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, затвердженого рішенням районної ради від 06.06.2013 №8/17. Проблема полягає в тому, що кошти не можна використовувати на надання матеріальної допомоги вищевказаним категоріям на будівництво власного житла, лише на капітальний ремонт, таким чином, неможливо надати допомогу дитині, яка має можливість і хоче будувати своє житло. Після довгих дискусій вирішили звернутися до обласної ради щодо врегулювання цього питання.
    Грибук М.В. – начальник відділу освіти райдержадміністрації   інформував про проект рішення «Про внесення змін до районної цільової соціальної Програми «Шкільний автобус» на 2012-2014 роки». Необхідність вирішення цього питання пов’язане з тим, що в зону дії АТО забрали чотири шкільних автобуси. Розглянуто також доцільність включення до цієї програми придбання шкільних автобусів, замість вилучених. Начальник управління фінансів відмітила, що таке придбання здійснюється за рахунок державної програми, для чого необхідно звернутися до обласного керівництва щодо його вирішення, з чим члени комісії і погодилися. Також запропоновано прийняти  нові районні соціальні цільові програми: «Шкільний автобус» на 2015–2017 роки, роботи з обдарованою молоддю на 2015 рік, впровадження профільного навчання на період 2015–2017 років, позашкільної освіти на період 2015–2017 років. Фактично такі програми уже реалізовувались впродовж багатьох років, однак термін дії їх закінчився і розроблено нові на наступні роки, що знайшло підтримку у депутатів.
    Левчик Л.В. – завідувач Ківерцівського районного місцевого архіву звернулася з пропозицією внести зміни до Програми діяльності Ківерцівського районного місцевого архіву Волинської області на 2013-2016 роки, у зв’язку з необхідністю приєднання до центральної мережі водовідведення. Схвалено і звіт про використання у ІІІ кварталі 2014 року коштів районного бюджету на фінансування Програми діяльності Ківерцівського районного місцевого архіву Волинської області на 2013-2016 роки, згідно якого кошти використано повною мірою.
   Без дискусій розглянуто такі проекти рішень: «Про встановлення заступнику головного лікаря КЗ «Ківерцівський РЦПМСД» з медичного обслуговування населення  Левасюк О.М. доплати за роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою», «Про внесення змін  в окремі рішення районної ради», «Про план роботи районної ради на перше півріччя 2015 року», «Про розпорядження голови районної ради, прийняті в міжсесійний період з питань, що підлягають затвердженню районною радою» та погоджено  перелік питань, що вносяться на розгляд чергової 30 сесії районної ради.
    У зв’язку з внесенням змін до чинного законодавства постійна комісія районної ради з питань планування, бюджету та фінансів підготувала та схвалила експертні висновки щодо розгляду проектів регуляторних актів «Про внесення змін до рішення районної ради від 23.02.2014 №11/40 «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району», «Про внесення змін до Положення про оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району, що є додатком 6 до рішення районної ради від 23.02.2013 №11/40 «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району», «Про внесення змін в Порядок проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району, що є додатком 8 до рішення районної ради від 23.02.2013 №11/40 «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району», «Про затвердження переліку платних послуг та тарифів на них Ківерцівської районної редакції проводового радіомовлення».
   Про виконання районного бюджету та про використання коштів  резервного фонду районного бюджету за 9 місяців 2014 року  поінформувала  Єгорушкіна О.М. – начальник управління фінансів райдержадміністрації.
    Схвалено  звіт про використання у ІІІ кварталі 2014 року коштів районного бюджету на фінансування Програми діяльності Ківерцівської районної громадсько-політичної газети «Вільним шляхом» на 2011-2015 роки. Якимчук Л.В. – редактор Ківерцівської районної громадсько-політичної газети «Вільним шляхом» також повідомила депутатам що за період передвиборної агітації редакція «заробила» 85 тис.грн.
    Розглядаючи питання щодо звітів депутатів районної ради та погодження кандидатур, які пропонуються для нагородження з нагоди Дня місцевого самоврядування, депутати прийняли рішення про недоцільність нагородження депутатів районної ради у зв’язку таким святкуванням. Почесну грамоту районної ради та адміністрації вручати тільки у тому випадку, якщо дійсно є  реальна заслуга  депутата переди виборцями,  громадою. Отож такі рекомендації будуть  направлені голові районної ради для розгляду.