Про засідання постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів

05.11.2013
    Сьогодні, 5 листопада відбулося чергове сорок четверте засідання  постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів.
   На порядку денному – 18 питань. Розпочали комісію  з розгляду питання про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік. Це питання,  яке викликає обговорення  та інтерес у членів комісії. Отож Керда Л.І.- начальник  управління фінансів районної державної адміністрації ознайомила усіх з пропозиціями щодо внесення змін до головного фінансового документу району. Таких пропозицій багато, пов’язані вони і завершенням року, а отже і внесенням змін до кошторисів головних розпорядників бюджетних коштів, з отриманням субвенцій державного бюджету, міжбюджетних трансфертів  і з додатковим розподілом бюджетних коштів за рахунок вільного залишку на початок року. Слід відмітити, що фактично  питання стосувалося кожного з головних розпорядників бюджетних коштів, які були присутні на засіданні постійної комісії: відділу освіти (в.о. начальника Собуцька Р.В.), культури (Слатініна Г.С.), двох головних лікарів  району: Ківерцівської центральної районної лікарні Слижук М.В. та  комунального закладу «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Марищук О.Р. Директор центральної бібліотеки Ківерцівської централізованої бібліотечної системи, секретар комісії Михальчук Л.І. попросила згоди депутатів погодити перерозподіл коштів, виділених на капітальний ремонт приміщення районної бібліотеки для дорослих, спрямувавши їх на реконструкцію цього приміщення. Члени комісії погодили пропозиції районної державної адміністрації щодо внесення змін до районного бюджету.
  Про внесення змін до Програми діяльності Ківерцівської районної громадсько-політичної газети «Вільним шляхом» на 2011-2015 роки інформувала редактор редакції Якимчук Л.В., звернувши увагу присутніх, що програма уточнюється на суму 30 тис.грн., які будуть використані для облаштування і технічного оснащення медіа-центру, з чим депутати погодились.
   Дискутували члени комісії при розгляді питання про звільнення комунального підприємства  «Енергія» від сплати орендної плати. Як доповів заступник голови районної ради Киричук А.С., директор КП «Енергія» звернувся з проханням звільнити від сплати орендної плати за користування нежитловим приміщенням по вул. Ковпака(приміщення котельні) орендна плата складає біля 10 тис. грн. за місяць та окремого індивідуально визначеного майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району( котли та комплектуючі до них) орендна плата біля 1 тис. грн. в місяць. Кошти, що зекономлять, підуть на ремонт та модернізацію обладнання, заміну внутрішнього водопроводу та ділянки теплотраси довжиною 40 п.м.  
     Члени комісії не погодились з поданим клопотанням. Отож рекомендовано питання щодо звільнення від сплати орендної плати за користуванням приміщення направити на до вивчення. КП «Енергія» подати на наступне засідання постійної комісії розрахунки необхідності звільнення від орендної плати, з детальною інформацією про фінансовий стан  комунального підприємства.
    За користування ж окремим індивідуально визначеним майном,  що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району погоджено звільнення від сплати орендної плати.
  Комісія рекомендувала внести запропонований перелік  питань, знявши  вищевказане  на розгляд пленарного засідання позачергової 20 сесії районної ради шостого скликання.
     Інформуючи про  виконання районного бюджету за  дев’ять місяців  2013 року, Керда Л.І. відмітила,  що  обсяг  районного бюджету по доходах  за  цей період виконано до річного розпису з урахуванням змін в сумі 193327,0 тис.грн., що складає  72,6 відсотка.   Кошти  ж резервного фонду районного бюджету протягом січня-вересня цього року не використовувались.
     Звіт про використання  у ІІІ кварталі 2013 року коштів районного бюджету на фінансування районної цільової соціальної  Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки   відхилено  та  рекомендовано відповідальному виконавцю програми - відділу у справах сім’ї, молоді та спорту  привести у відповідність заходи програми.
    Звіт про використання  у ІІІ кварталі 2013 року коштів районного бюджету на фінансування районної цільової соціальної Програми “Молодь Волині” на 2012-2015 роки депутати схвалили. Також погоджено внесення змін до заходів та завдань на виконання цієї програми у зв’язку з виділенням 20 тис.грн. на її реалізацію.
    Без зауважень схвалено звіти  про використання у ІІІ кварталі 2013 року коштів районного бюджету, передбачених  на фінансування Програми діяльності Ківерцівської районної громадсько-політичної газети «Вільним шляхом» на 2011-2015 роки ; Програми діяльності Ківерцівського районного місцевого архіву Волинської області на 2013-2016 роки,  районної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2011-2015 роки.
   Відповідно до делегованих повноважень, наданих районній  державній адміністрації щодо відстеження результативності регуляторних актів з інформацією про повторне відстеження результативності регуляторного акту – рішення районної ради №16/11 від 27.12.2012  «Про порядок і норматив відрахування до загального фонду районного бюджету частини частого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами, які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району» виступила Куцик І.В. - начальник  управління економіки районної державної адміністрації. За результатами  звіту комісія прийняла рішення  залишити  цей  регуляторний акт  без змін.
    В порядку контролю розглянуто інформацію про виконання рішення районної ради від 08.09.2011№8/19 «Про проект «Об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, територіальної громади  для розвитку централізованої системи водовідведення в місті Ківерці» на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування» та про виконання рішення від 27.06.2012  №13/16 «Про звільнення від орендної плати Товариства з обмеженою відповідальністю – виробничо-комерційної фірми «Колос», які рекомендовано зняти з контролю як такі, що виконані.