Про засідання постійної комісії

01.06.2016
   В зв’язку із проведенням державної політики оптимізації закладів системи загальної середньої освіти, відділ освіти районної державної адміністрації подав на розгляд районної ради проекти рішень:
-«Про припинення загальноосвітньої школи І ступеня села Знамирівка Ківерцівського району Волинської області»,
-«Про припинення загальноосвітньої школи І ступеня села Хопнів Ківерцівського району Волинської області»,
-«Про припинення загальноосвітньої школи І ступеня села Небіжка Ківерцівського району Волинської області»,
-«Про припинення загальноосвітньої школи І ступеня села Озерце Ківерцівського району Волинської області»,
-«Про припинення загальноосвітньої школи І ступеня села Липляни Ківерцівського району Волинської області»,
-«Про припинення навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад з короткотривалим перебуванням дітей» села Домашів Ківерцівського району Волинської області».
  Вказані питання мають важливе соціальне значення, є надзвичайно актуальними для життя територіальних громад, а тому викликали неабиякий резонанс і породили різні думки з приводу їх вирішення. Зважаючи на це, а також на виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо оприлюднення проектів рішень, за ініціативою голови районної ради Недопада Г,В. та заступника голови районної ради Чигрин Т.Г. сьогодні, 01.06.2016,  було скликане спільне засідання постійних комісій районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району та з питань освіти, культури, молоді, спорту, сім’ї, охорони здоров’я та соціального захисту населення. В роботі спільного засідання взяли участь начальник відділу освіти районної державної адміністрації Грибук М.В., юрист господарської групи Сурмик Н.О., Журавичіський сільський голова Гонтар А.А., Тростянецький сільський голова Ковальчук О.М., Озерцівський сільський голова Терпелюк Є.М. та Холоневичівський сільський голова  Третяк Ф.І.
   В ході обговорення питань виникла жвава дискусія щодо необхідності та правомірності припинення діяльності вищеназваних загальноосвітніх шкіл І ступеня. Начальник відділу освіти  Грибук М.В, вважає, що однією з причин проведення заходів по оптимізації є недостатнє забезпечення якісними освітніми послугами учнів у малокомплектних школах, а також недофінансування великих загальноосвітніх шкіл. Сільські голови ж вважають, що економити на самому святому, що є у житті – наших дітях – ніхто не має права. Потрібно зважати, що для маленьких дітей переїзд до іншої школи є важким і фізично, і морально. Крім того, потрібно враховувати стан наших доріг та недостатню кількість шкільних автобусів. Також із закриттям шкіл виникає ще одна проблема, це – збереження майна, яке, як свідчить досвід, дуже швидко поросте бур’яном.
   Але, самим важливим в цьому питанні є правомірність прийняття вищевказаних проектів рішень, як рішень районної ради. Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради. Згідно статутів шкіл, їх ліквідація або реорганізація здійснюються за рішенням Засновника, тобто районної ради. Отже, відповідно до юридичного висновку, наданого сектором з питань юридичного забезпечення діяльності ради, потрібно два рішення, однак рішення місцевої ради (тобто сільської) повинно передувати рішенню районної ради, адже воно відображає думку територіальної громади. А відповідно до статті 143 Конституції України, саме територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи.
  Враховуючи те, що у матеріалах наданих відділом освіти, відсутні рішення сільських рад про припинення шкіл, на спільному засіданні  постійних комісій прийнято рекомендації про відхилення проектів рішень по школах с.Озерце, с.Небіжка, с.Хопнів, с.Знамирівка. Щодо школи с.Липляни прийняті рекомендації про схвалення проекту рішення при  умові прийняття відповідного рішення Жидичинської сільської ради. По школі с.Домашів рекомендовано її не припиняти, а реорганізувати у нижчий ступінь, але при умові прийняття відповідного рішення Журавичівської сільської ради. 
 
 
Начальник відділу з питань управління
об’єктами та землями спільної власності
територіальних громад сіл, селищ і міста району                        Н.К.Снішко