Про засідання позачергової п’ятої сесії районної ради

11.04.2016
   8 квітня відбулось засідання позачергової п’ятої сесії районної ради сьомого скликання, на якому депутати розглянули ряд важливих питань, в тому числі про реформування газети «Вільним шляхом» та редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом».
    Перед початком пленарного засідання депутати оголосили свої запити. Ігор Мисковець звернувся до сільських та селищних голів з запитом щодо усунення порушень відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Він зауважив, що не всі ради Ківерцівського району привели у відповідність вказаному Закону назви вулиць, провулків, проспектів та інше.
  Депутат Василь Хмілевський у своєму запиті підняв питання щодо реставрації садиби Габріелі Запольської у селі Прилуцьке. За його словами співфінансування відновлювальних робіт у садибі можливе після розроблення органами виконавчої влади місцевого рівня необхідного пакету документів, а саме проектно-кошторисної документації.
   Три запити депутатів Любашевської, Матвіюка та Гусака до голови Ківерцівської районної адміністрації Валерія Ткачука стосувались ремонту автодоріг. Марія Володимирівна клопатала щодо капітального ремонту дороги Р14-Журавичі – Берестяни – Цумань – Олика – Метельне – Личани на Пітушків, зокрема відрізка по селу Личани. Вона наголосила, що відсутність якісного дорожнього покриття в напрямку селища Олика створює перешкоди для розвитку туристичної галузі району, адже саме там розташовані пам’ятки архітектури як національного, так і місцевого значення. Петро Матвіюк у запиті просив надати інформацію щодо стану дороги сполученням Ківерці – Звози – Суськ – Словатичі між населеними пунктами Звози – Суськ – Словатичі. Він повідомив, що через відсутність якісної дороги пожежна та швидка допомога не можуть вчасно прибути на виклик. Про можливість ремонту дороги сполученням Цумань – Карпилівка – Башлики запитував Іван Гусак – депутат районної ради. Критичний стан відрізку дороги між населеними пунктами Карпилівка – Башлики призводить до відмови перевізників виходити у рейси.
   Депутат Сергій Гриценя представив на розсуд колег два запити. Перший стосувався здійснення відповідних практичних заходів із забезпечення постійного та безперебійного функціонування зовнішнього освітлення з метою підвищення безпеки дорожнього руху. У своєму другому запиті він звернувся до голови Ківерцівської районної адміністрації Валерія Ткачука щодо організації роботи відповідних структурних підрозділів РДА, інспекцій та служб району у напрямку вивчення ситуації зі спаленням сухої рослинності, а також твердих побутових відходів та вжиття відповідних заходів з метою недопущення пожеж та забруднення довкілля.
   При розгляді питань порядку денного депутати заслухали Роксолану Собуцьку – головного спеціаліста відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації, яка проінформувала про виконання рішення районної ради від 01.03.2011 №5/12 «Про затвердження районної  Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2011-2015 роки» та представила Програму оздоровлення та  відпочинку дітей на 2016-2020 роки. Наталія Стащук – заступник начальника управління фінансів районної державної адміністрації розповіла про внесення змін до рішення  районної ради від 30.12.2015 №2/3 «Про районний бюджет на 2016 рік».
Детально обговорювалось питання «Про реформування та про спосіб реформування газети «Вільним шляхом» та редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом». В.о. редактора видання Марія Хітько представила проект рішення з цього питання. Основним в  документі було те, що районна рада виходить зі складу засновників, а суб’єкту господарювання безоплатно передається у власність майно (крім приміщень і земельних ділянок), що перебуває на балансі редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом». Також в оренду строком на 15 років передається частина приміщення адміністративної будівлі по вулиці Парковій, 8  в місті Ківерці, загальною площею 167,2 кв.м. Окремим пунктом в рішенні обумовлено можливість збільшення розміру орендованої площі у разі розширення діяльності суб’єкта господарювання.
   Загалом депутати розглянули та схвалили 8 питань порядку денного, 7 депутатських запитів та депутатські звернення: Ігоря Мисковця щодо внесення відповідних змін до ст. 122 Земельного кодексу України, а саме про передачу повноважень щодо розпорядження землями с/г призначення, які розташовані за межами населенних пунктів, органам місцевого самоврядування; Анатолія Короля щодо недопущення транзиту російського вантажного транспорту по території України; депутатів Локачинської районної ради Волинської області до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо збільшення обсягу медичної субвенції.