Про засідання сесії

17.10.2016
  13 жовтня відбулось засідання позачергової 9 сесії районної ради. На початку засідання голова районної ради Григорій Недопад, враховуючи, що сесія проходить в переддень великих свят, привітав всіх присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці,  Днем Українського козацтва та Днем захисника України.Далі повідомив, що на звернення депутатів районної ради щодо введення мораторію на ціни та тарифи на комунальні послуги для населення Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у  сферах енергетики та комунальних послуг, повідомила, що у зв’язку із численними зверненнями обласних, районних, міських, селищних та сільських рад  з вищеназваного питання  інформація була систематизована та оприлюднена на офіційному сайті Комісії у розділі новин 12-го вересня 2016 року. Однак, як зазначив Григорій Вікторович, з цієї  відповіді можна зробити висновок, що зниження цін і тарифів на комунальні послуги в сторону зменшення не планується.
   В продовження голова районної ради проінформував, що на депутатський запит Володимира Юрчука щодо забезпечення безперебійного електропостачання сіл Сильне та Городище Ківерцівського району районна державна адміністрація повідомила, що  вони звернулись до Ківерцівської філії ПАТ «Волиньобленерго» про здійснення відповідних заходів. Згідно з отриманою інформацією, Ківерцівське та Цуманське лісництва провели обстеження по відведенню ділянок лісових масивів, які необхідно вирізати. На даний час договори на виконання робіт по розчистці знаходяться на стадії підписання та погодження з ПАТ «Волиньоленерго».
   На виконання доручення Кабміну, надійшла відповідь  до районної ради від Українського інституту національної пам’яті на звернення депутатів Луцької районної ради щодо рішення Сейму Республіки Польща про визнання подій 1943-1945 років на Волині геноцидом, яке було підтримано районною радою на минулій сесії.ьУ листі зазначено, що Верховна Рада України 8 вересня 2016 року затвердила заяву України щодо ухвалення Сенатом і Сеймом Польщі постанов про Волинську трагедію. У цій заяві Верховна Рада засудила односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.
  З метою деполітизувати цю історичну проблему, повернути її в конструктивну площину наукових досліджень, Український інститут національної пам’яті продовжуватиме роботу в рамках Українсько-польського форуму істориків, який об’єднав кращих фахівців з обох країн. В жовтні заплановано третє його засідання, темою обговорень буде саме протистояння між українцями та поляками на Волині у 1943 році. Крім того, Інститут готовий підтримувати інші дослідження, зокрема спрямовані на відновлення пам’яті про українські жертви цього конфлікту. Адже примирення можуть будуватись лише на основі історичної правди та взаємної поваги.
   Після блоку оголошень, депутати затвердили порядок денний пленарного засідання, доповнивши його розглядом питання  «Про внесення змін до рішення районної ради від 20.08.2009 №25/6 “Про затвердження Стратегії розвитку Ківерцівського району на 2009 - 2020 роки”, разом з тим зняли з розгляду питання «Про затвердження Порядку надання та використання коштів районного бюджету на виконання заходів  Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Ківерцівського району на 2016-2020 роки» так, як не була витримана процедура його розгляду як регуляторного акту згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
   Депутати районної ради прийняли ряд рішень, зокрема: затвердили  районну  Програму  охорони культурної, археологічної спадщини та розвитку туризму на 2016-2020 роки, внесли зміни: до Заходів на 2016  рік районної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у районі на 2016-2020 роки, районної цільової соціальної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки та до Стратегії розвитку Ківерцівського району на 2009 - 2020 роки та ряд інших.
  При розгляді питання «Про внесення змін до рішення  районної ради від 30.12.2015 №2/3 ”Про районний бюджет на 2016 рік” (зі змінами)» у депутатів виникло ряд запитань та зауважень, і лише з другої спроби проект рішення набрав необхідну кількість голосів.
   При розгляді питання «Про підтримку звернення депутатської фракції ВО «Свобода» у Ківерцівській районній раді з приводу відзначення п. Маренича В.П. високою державною нагородою» у депутатів розділись погляди щодо необхідності прийняття такого звернення, мотивуючи, тим, що державної нагороди заслуговує не лише п.Маренич, а й все тріо.  Також окремі депутати  висловили пропозицію надіслати це звернення до головного управління культури, яке б підготувало відповідне подання на ім’я  Президента України. В результаті проект рішення не набрав необхідної кількості голосів та рішення не було прийнято. З інформацію по проекту рішення  «Про призупинення діяльності ЗОШ І ступеня сіл Небіжка, Знамирівка Ківерцівського району Волинської області» виступив Грибук М.В. – начальник  відділу освіти районної державної адміністрації, який запропонував прийняти рішення щодо призупинення діяльності загальноосвітніх шкіл  першого ступеня Небіжка та Знамирівка на 2016-2017 навчальний рік, залишивши посади технічного персоналу. Однак депутати, мотивуючи тим, що законодавство передбачає лише реорганізацію або закриття навчальних закладів, а не призупинення, не підтримали запропонований проект рішення. 
  У «Різному» депутат районної ради Мисковець І.А. вніс пропозицію підтримати звернення Жидичинської сільської ради до Луцької міської ради та звернення депутатів Ківерцівської районної ради до Державної екологічної інспекції України. Пояснив, що звернення підготовлені у зв’язку із забрудненням води у річках Стир та Прип’ять, що стало результатом скидів каналізаційних стоків Луцьких очисних споруд. Ця проблема вже другий рік поспіль не вирішується і як результат може викликати екологічне лихо. Ігор Анатолійович також наголосив, що це питання було детально обговорено на засіданні постійної комісії районної ради з питань сільського господарства, земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища, яку він очолює, та прийняті відповідні рекомендації.  Звернення були підтримали депутатами районної ради.