Продовження пленарного засідання позачергової 29 сесії районної ради

05.12.2018

30 листопада депутати районної ради продовжили роботу пленарного засідання позачергової 29 сесії районної ради, на якому  головувала заступник голови районної ради Чигрин Тамара Григорівна.  Сесійна зала було переповнена, адже у порядку денному стояло питання щодо ситуації, яка склалась у загальноосвітній школі І-ІІІступеня с.Озеро. Тому від територіальної громади прибуло досить багато представників різної вікової категорії, як молодих так і старших, чиї діти та внуки навчаються у місцевій школі. 

Сесія продовжила свою роботу з розгляду питання  «Про обрання голови районної ради». Майданець І.М. - член Радикальної партії О.Ляшка запропонувала кандидатуру Таранчука Ю.В. на посаду голови районної ради. Депутат Король А.П., який на попередньому пленарному засіданні заявив про свій вихід із  депутатської фракції «ВО «Свобода», запропонував кандидатуру Мисковця І.А. Однак відразу Ігор Анатолійович  подякував за високу довіру й сказав, що трибуна часто  використовується для політичних мотивів та часто всупереч інтересам своїх виборців. 29 листопада міська виборча комісія зареєструвала список кандидатів від Народного Руху України в депутати до Ківерцівської міської ради, де він у списку йде під номером один. Розуміючи, що його каденція як депутата районної ради може скоро закінчитись, у разі його обрання депутатом міської ради, враховуючи особливості кандидата на посаду голови районної ради, представництво політичних сил, які вони представляють - заявив про свій самовідвід.  Тож із запропонованих  двох кандидатур на посаду голови районної ради, до бюлетеня для таємного голосування по обранню голови районної ради було внесено одну кандидатуру -  Таранчука Ю.В.

Відповідно до Регламенту роботи Ківерцівської районної ради сьомого скликання Тамара Григорівна надала слово Юліану Віталійовичу для проголошення своєї програми. Претендент на посаду голови районної ради розпочав свій виступ зі слів, що він вдруге на цій трибуні і в тому самому амплуа, різниця лиш в тому, що як кажуть «двічі в одну річку не ввійдеш», згадавши як проходило обрання голови районної ради на початку каденції, тоді  він і проголошував свою програму. Як зазначили депутати, програми кандидата на посаду голови районної ради вони так і  не почули, а програму, яка проголошувалась у 2015 році мало хто пам’ятає. Депутати очікували почути від претендента план дій, у разі його обрання на цю посаду, як працюватиме районна рада, що нового запропонує у роботі районної ради. Однак цього не прозвучало. Саме тому частина депутатів не взяли участь у процедурі таємного голосуванні.

Тож, за результатами голосування Кушнір О.П. – заступник голови лічильної комісії повідомив, що  за кандидатуру на посаду голови районної ради Таранчука Ю.В. віддали  свої голоси 16 депутатів, двоє проголосувати «проти всіх» - з 18  депутатів, які взяли участь у головуванні.

  Далі, депутати внесли окремі зміни до порядку денного. Так, додатково було внесено такі питання: «Про дострокове припинення повноважень депутата районної ради сьомого скликання Хмілевського В.В.», «Про звернення депутатів Ківерцівської районної ради до керуючого Волинською єпархією УПЦ єпископа Нафанаїла щодо участі в об'єднавчому соборі Православної Церкви в Україні» та зняли з розгляду проект рішення «Про передачу окремих повноважень відділу освіти районної державної адміністрації».

Після чого, приступили до розгляду питання «Про ситуацію, яка склалась в ЗОШ І-ІІІст. с.Озеро Ківерцівського району Волинської області». Було заслухано представників від батьківського комітету  ЗОШ І-ІІІст. с.Озеро,  завуча цієї школи Квач Н.І., начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Скубій Н.П., начальника відділу освіти Грибука М.В., юрисконсульта відділу освіти Сурмик Н.О., завідувача сектору з питань юридичного забезпечення діяльності ради Гудкову М.С., Марищука О.Р. – голову профільної постійної комісії та директора загальноосвітньої школи  Степанюк С.О..

 Оскільки постійна комісія з питань освіти, культури, молоді, спорту, сім’ї, охорони здоров’я та соціального захисту населення не розробила проект рішення, а лише запропонувала розгляд питання, заступник голови районної ради Чигрин  Т.Г. оголосила перерву для того, щоб комісія розробила відповідний проект рішення. Як результат – до порядку денного внесли проект рішення «Про звільнення   з посади директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с. Озеро Ківерцівського району Волинської області Степанюк С.О.». Обговоривши його, депутати прийняли рішення звільнити Степанюк С.О. з посади директора загальноосвітньої школи І-ІІІст. с.Озеро 30 листопада 2018 року. 

Сесія  розглянула ряд питань згідно затвердженого порядку денного. Зокрема, було внесено зміни до рішення  районної ради від 22.12.2017 №23/8 ”Про районний бюджет на 2018 рік” (зі змінами), затверджено районну програму фінансової підтримки комунального підприємства «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ківерцівської районної ради Волинської області» на 2018 рік,  внесено зміни до  Районної  цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки,  та Районної  цільової соціальної програми «Молодь Волині» на 2016-2020 роки. Однак, депутати не підтримали звернення до Президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.  Не знайшов підтримки у більшості і проект рішення «Про дострокове припинення повноважень депутата районної ради сьомого скликання Хмілевського В.В» На завершення прийняли звернення депутатів Ківерцівської районної ради до керуючого Волинською єпархією УПЦ єпископа Нафанаїла щодо участі в об'єднавчому соборі Православної Церкви в Україні. Крім цих було розглянуто й  ряд інших питань.