Робоча група по вивченню питання щодо стану використання соціального житла

19.05.2019

15 травня 2019 року відповідно до розпорядження заступника голови районної ради від 11.05.2019 №99 «Про  утворення  робочої  групи по вивченню питання щодо стану використання соціального житла, придбаного у 2015-2018 роках на виконання районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017-2021 роки» відбувся виїзд робочої групи по вивченню цього питання в якій взяли участь Пушкін Анатолій Федорович - заступник керівника виконавчого апарату районної ради, Юрчук Володимир Миколайович – радник голови районної ради з питань антикорупційної діяльності, депутат районної ради, Чорненький Роман Ігорович – депутат районної ради, Михальчук Любов Іллівна - голова постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій, депутат районної ради, Кайлюк  Тетяна  Олегівна – головний спеціаліст відділу з питань управління об’єктами та землями спільної власності територіальних громад сіл,селищ і міста району, Скубій Наталя Петрівна – начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації.

Робота стосовно забезпечення соціальним житлом починається з постановки на квартирний облік статусної дитини за місцем її походження.

         Після досягнення 18 років такі діти протягом місяця забезпечуються впорядкованим соціальним житлом  до надання їм благоустроєного житлового приміщення для постійного проживання.

         Після придбання соціального житла місцева рада, в кожному випадку, заключає Договір оренди, в якому зазначаються всі умови користування ним, права, обов’язки та зобов’язання сторін (наймодавця та наймача) та строк дії Договору. Контроль за збереженням житла в належному стані покладається, відповідно до Житлового кодексу України, та інших нормативно – правових актів України на виконком місцевої ради.

         Під час огляду житлових об’єктів було встановлено, що фактично не використовується житло за адресою м. Ківерці, вул. Чкалова, 23, придбане Озерцівською сільською радою; частково використовується квартира в м. Ківерці, вул. Некрасова, 24/27, придбана Борохівською сільською радою; потребує ремонту будинок за адресою с. Кадище, придбане Цуманською селищною радою.

         Проведення ремонту та постійного контролю за станом збереження житла потребує квартира, придбана Сокиричівською сільською радою в м. Ківерці, вул. Жукова, буд.7е, кв.7, оскільки Пшиков Олександр та Ремета Микола внаслідок інвалідності не спроможні самостійно підтримувати його в належному стані та розпоряджатися коштами. Окрім того в квартирі збираються особи сумнівної поведінки та хлопці схильні до аморальних вчинків.

         Однак варто відмітити, що окремі статусні особи своїми силами провели ремонтні роботи та облаштували квартири необхідними для проживання меблями (Лучинський Павло та Приймачук Володимир), а тепер вони працюють та заробляють гроші для придбання в майбутньому власного жила.

         Робоча група також відвідала дитячий будинок «Дім затишку» в с.Дерно в якому перебуває 30 різновікових діток.