Відбулась публічна консультація

07.05.2019

07 травня 2019 року в приміщенні Ківерцівського центру дитячої та юнацької творчості відбулась публічна консультація «Золотий тягар: що роботи з комунальним спадком Ківерцівського району», ініційована громадською організацією ГО «Центр UА», яку представляла Марія Доманська. У заході взяли участь заступник голови районної ради Віталій Протасюк, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Анатолій Пушкін, керуючий справами Ольга Ярощук, радник голови районної ради Володимир Юрчук, міський голова Володимир Жгутов та його заступники, заступник начальника управління фінансів Наталія Стащук, керівники районних комунальних закладів, які розташовані в м.Ківерці, працівники цих установ та інші.

Як пояснила Марія Доманська, зустріч була запланована у зв’язку з поширеними чутками серед мешканців Ківерцівської ОТГ про закриття 13 об’єктів та установ районної комунальної власності. У своєму виступі Віталій Протасюк пояснив, що ніхто в районі не планує закривати ці заклади, лише було запропоновано провести  заходи щодо їх оптимізації. Адже коштів на їх утримання в тому форматі, якому вони  були – районний бюджет немає, в свою чергу, міська ОТГ теж не має достатнього фінансового ресурсу.  Тому,  для прикладу, утворено  комунальний заклад «Центр позашкільної освіти Ківерцівської районної ради Волинської області»  у який увійшли: районний центр дитячої та юнацької творчості, районний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та  районна станція юних туристів. Щоб утримати всі комунальні заклади, було запропоновано керівникам ще вкінці 2018 року провести дії щодо оптимізації штатів. Майже всі заклади, провівши вищевказані міри, віднайшли варіанти щодо подальшого функціонування цих установ. Найгірша ситуація склалась  з фінансуванням районного будинку культури ім. М.П.Ковальова.

Заслухавши виступи заступника начальника управління фінансів Наталії Стащук,  міського голови Володимира Жгутова та  керівників цих закладів, які проінформували про стан фінансування закладів та проведені заходи по їх оптимізації,  учасники публічної консультації окреслили різні шляхи щодо збереження установ  спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району.