Відбулися заходи з нагоди Дня захисника України

12.10.2019

В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня –важлива дата. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії та День захисника України. Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Київської Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. Тому поєднання цих чотирьох свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них. З цієї нагоди в районі відбулись тематичні заходи.

Представники влади, військовослужбовці, учасники АТО (ООС), духовенство, трудові колективи установ, організацій, підприємств міста, учнівська та студентська молодь, жителі краю пройшли колоною по вулицях міста. Учасники ходи поклали квіти до пам'ятників Т.Г. Шевченку, Героям Небесної Сотні, Борцям за волю України та до стели Героям України.  

Зі словами вдячності та привітаннями з нагоди Дня захисника України до присутніх звернулися голова районної ради Олександр Гурський, перший заступник голови РДА Юліан Таранчук, міський голова Володимир Жгутов, представники духовенства та військовий комісар Олег Алєксєєв, який вручив учасникам АТО відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції».

У привітальному слові голова районної ради Олександр Гурський, зазначив, що сьогодні ми згадуємо не тільки  ветеранів, які воювали за свободу і незалежність України у різні  часи нашої історії, чий ратний подвиг і самопожертва стали символом людського духу і відваги. Ми згадуємо й  політв’язнів, які не скоряючись тиранії, несли в народ національну ідею самодостатності українців як багато десятків років назад так і сьогодні.

На Меморіалі слави у міському парку хвилиною мовчання вшанували усіх, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави. За полеглими Героями представники духовенства відслужили панахиду.