Відбулось відкриття інклюзивно-ресурсного центру

24.10.2018

24 жовтня відбулось урочисте відкриття в м.Ківерці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ківерцівської районної ради, де надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей та всебічну допомогу з метою їх соціальній адаптації до реальних умов життя. Фахівці  забезпечуватимуть методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід таких вихованців.

На проведення ремонтних робіт приміщення, де розташований центр, з районного бюджету було виділено 322 тисячі гривень (з них 200 тисяч гривень на міську раду, у власності якої перебуває це приміщення); 260 тисяч гривень було спрямовано на виплату заробітної плати та утримання цієї установи.  Крім цього, планується виділити додатково ще біля 100 тисяч гривень на придбання предметів,  обладнання та  дофінансувати  проведені ремонтні роботи. Для малечі в цій установі спеціально обладнали кімнати, вбиральню зробили доступною для дітей на візочках, а перед входом облаштували зручний пандус.

На свято завітали  - голова Волинської обласної державної адміністрації  О.І.Савченко, виконуючий повноваження голови районної ради Т.Г.Чигрин, голова районної державної адміністрації В.Є.Ткачук, міський голова В.В.Жгутов та багато інших.

У привітальному слові Олександр Ілліч  повідомив, що на Волині це вже 11 інклюзивно-ресурсного центр, який розпочав свою роботу.  Висловив слова впевненості, що навчання та заняття у таких центрах  нашим особливим дітям піде на користь.

Тамара Григорівна, привітавши діток, батьків, діти яких мають особливі освітні потреби  та педагогічний колектив інклюзивно-ресурсного центру зазначила, що це комунальний заклад, а отже є власністю громади. Зазначила, що такі кроки на зустріч до дітей з особливими потребами – робить наше суспільство кращим.   Адже діти надзвичайно добрі та відкриті, і для них влада повинна зробити всі умови, аби вони відчували себе повноправними членами нашого суспільства.

Зі святом привітали також  Валерій Євгенович Ткачук та Володимир Володимирович Жгутов, які  щиро подякували усім, хто долучився до цієї справи, відзначивши, що це буде новітній заклад, який, на їх переконання, виправдає ті завдання, що на нього поклали, і ті сподівання, які висловлюють батьки.

Право офіційно перерізати стрічку було надано Олександру Савченку та майбутньому вихованцю цього закладу Літковській Дарині. Діток, які з батьками завітали на свято, привітали вихованці районного центру дитячої та юнацької творчості, а далі їх розважали аніматори.  Крім цього, малеча отримала солодкі подарунки, а матері квіти.

Директор інклюзивно-ресурсного центру Наталія Мрочко висловила слова вдячності всім хто долучився до цієї благородної та важливої справи, адже крім органів влади свій внесок надали меценати та спонсори.