Відбулось засідання постійної комісії районної ради

09.08.2017

9 серпня відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань сільського господарства, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища під головуванням Мисковця І.А. У роботі комісії взяли участь голова районної ради Хмілевський В.В. та перший заступник голови районної державної адміністрації Таранчук Ю.В.

Члени комісії розглянути 4 проекти рішень із земельних питань, а саме: «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки для рибогосподарських потреб, що перебуває в оренді гр. Терешковича В.О. на  території Карпилівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області»,  «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 35,1484 га, що перебуває в оренді гр. Ковальчук Людмили Федорівни для розміщення зони відпочинку, розташованої на території Дернівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області», «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки сільськогосподарського призначення на  території Борохівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області»,  «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки сільськогосподарського призначення на  території Омельненської сільської ради Ківерцівського району Волинської області». Враховуючи інформацію сільських голів з цих питань, комісія рекомендувала внести вказані проекти рішень на розгляд пленарного засідання позачергової 18 сесії районної ради. Крім того, комісія узгодила й перелік питань, що вноситься на позачергову сесію. Далі члени комісії ознайомились з листом міської ради щодо співфінансування районної програми забезпечення пожежної безпеки на 2016-2018 роки. Міська рада повідомила, що  з міського бюджету виділялась субвенція державному бюджету на суму 75,6 тисяч гривень на придбання панорамних масок, тому кошти на співфінансування районної програми не плануються. Однак, як зазначили Хмілевський В.В. та Мисковець І.А. сільські ради, маючи значно менші фінансові можливості та надходження до місцевих бюджетів все, ж виділяють кошти на утримання МПО.  Тому комісія рекомендувала переглянути це питання і, по можливості, виділити кошти на співфінансування цієї програми.

Далі комісія розглянула  питання «Про рекомендацію Ківерцівській міській раді  про  внесення на розгляд міської ради питання щодо  прийняття системи  водопостачання  м. Ківерці, що належить  ВП «Рівненсько-Тернопільського територіального управління»         . Ігор Анатолійович повідомив, що він звернувся із депутатським зверненням  до управління Держпродслужби у Волинській області  та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо споживання жителями міста Ківерці  неякісної (шкідливої для здоров’я) питної води, яку вони отримують із централізованого водогону, що проходить по вулиці Незалежності, а саме від ЗОШ №1 м. Ківерці по цій вулиці до перехрестя з вулицею Паркова. Саме на цій ділянці водогону  вода проходить через азбестоцементні труби, які заборонені у використанні. Держпродслужба повідомила, що МОЗ України на своєму сайті обґрунтовує заборону використання азбесту тим, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в усьому світі близько 100 тисяч людей помирає від хвороб, спричинених дією азбесту. Його використання може стати причиною таких захворювань, як азбестоз, мезотеліома і рак легенів. Враховуючи це, зазначають що ці труби підлягають заміні. В обговоренні цього питання взяли участь начальник Ківерцівської дільниці Ківерцівської дистанції водопостачання ВП «Рівненсько-Тернопільського територіального управління» Мирончук М.В., Ковальчук М.В. – спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ківерцівського районного управління ГУ Держпродслужби у Волинській області, Баранович О.В. - секретар міської ради та окремі жителі міста. Заслухавши інформацію з даного питання, пропозиції щодо шляхів його вирішення, комісія рекомендувала  Ківерцівської дільниці Ківерцівської дистанції водопостачання ВП «Рівненсько-Тернопільського територіального управління» вжити заходів щодо оперативного вирішення питання заміни  азбестових труб у мережі централізованого водопостачання міста Ківерці (вул. Незалежності) та надати до 01.09.2017 районній раді  інформацію щодо наявних  та виділених коштів на проведення модернізації системи централізованого водопостачання м.Ківерці та чи передбачають ці роботи  заміну азбестових труб. Крім цього депутати ініціювали прийняти звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, ПАТ «Українська залізниця» щодо передачі  системи водопостачання, яка знаходиться на балансі ВП «Рівненсько-Тернопільського територіального управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт по експлуатації будівель та споруд» ПАТ «Українська залізниця» на баланс Ківерцівської міської ради та внести його на розгляд позачерговій 18 сесії районної ради при розгляді питання  «Різне».

Члени  комісії також підтримали  депутатське звернення  Короля А.П.  про внесення на сесію звернення до КМУ щодо передачі земель лісового фонду у користування міської ради, які були виділені ще у 2001 році.  Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства не надає свого погодження, тому питання так і не вирішується. Слід зазначити, що ці земельні ділянки не  заліснені цінними лісовими насадженнями, в той час як у міста відсутні земельні ділянки під житлове будівництво.