Відбулось засідання постійної комісії

11.03.2020
11 березня 2020 року відбулось засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності та етики, дотримання прав людини, свободи совісті, законності, обороноздатності та  боротьби із злочинністю під головуванням голови комісії Анатолія Пушкіна. У роботі комісії взяли участь голова районної ради Олександр Гурський та його заступник Віталій Протасюк. На початку засідання  Олександр Григорович представив членам комісії нового начальника Ківерцівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області Анатолія Дружака. Потому тезисно ознайомив депутатів зі  своїм звітом, як голови районної ради, за період роботи на цій посаді з 01.01.2019  по 31.12.2019.
Руслан Кузьміч - заступник керівника Маневицької місцевої прокуратури проінформував депутатів про результати роботи Маневицької місцевої прокуратури та  її діяльності  у 2019 році на території Ківерцівського району. Як зазначив Руслан Володимирович, вжиті правоохоронними органами району організаційні та практичні заходи сприяли позитивним зрушенням та послабленню криміногенної активності, підвищення рівня розкриття злочинів в районі. Зокрема, рівень злочинності на 10 тисяч населення в районі становить 75,2% та є значно нижчий як по області (101,0). Упродовж вказаного періоду на території району в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 9,8% зменшилась кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень (з 971 до 876).  Менше обліковано тяжких злочинів (з 201 до 175 або -12,9%) та злочинів середньої тяжкості (з 192 до 157 або -18,2). Дещо зросла кількість облікованих особливо тяжких злочинів (з 10 до 12) та злочинів невеликої тяжкості.  Менше обліковано злочинів про нанесення тяжких тілесних ушкоджень (-75%), не вчинялися злочини проти статевої свободи та недоторканості. На 25% (216 проти 288) менше обліковано злочинів проти власності, в тому числі крадіжок – 185 проти 255 (-27,5%), у тому числі з квартир. Збільшилася кількість грабежів (з 6 до 8), однак завдяки скоординованим заходам правоохоронних органів усі вони розкриті. Не допущено вчинення розбоїв та вимагань.
Анатолій Дружук, в рамках розгляду питання «Про проект рішення «Про інформацію Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області  про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району у 2019 році», коротко  ознайомив присутніх з  основними етапами своєї служби в правоохоронних органах  та висловив слова сподівання що вбачає свою роботу на теренах Ківерцівського району на посаді начальника Ківерцівського відділу поліції у тісній співпраці з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування. Під час розгляду цих питань Анатолій Пушкін звернув увагу керівників правоохороних органів та той факт, що Тростянецький сільський голова не взяв до розгляду заяву від місцевих активістів щодо незаконної вирубки лісових насаджень біля села Омельне та попросив розібратись з цим фактом.
По питанню «Про проект рішення «Про схвалення Договору про побратимство» проінформував Олександр  Гурський  – голова районної ради, який зазначив, що договір про побратимство  сприятиме консолідуючому діалогу  за участі районів і міст-співініціаторів руху за зміцнення національної єдності та участі у Всеукраїнському форумі «Україна сакральна». Форум виступає за цілісну, незалежну, мирну, сильну та багату Україну та сприятиме братерському єднанню Центру, Півдня, Сходу та Заходу України.
Далі були розглянуті проекти рішень «Про підтримку звернення депутатів Кам’янської районної ради Черкаської області  до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо відміни постанови НКРЕКП про абонплату за транспортування газу» та «Про підтримку звернення депутатів Кам’янської районної ради Черкаської області  до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо перегляду запроваджених правил нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення у 2018 році» з якими ознайомив голова постійної комісії Анатолій Пушкін.
Ольга Ярощук  - керуючий справами представила проект рішення «Про розпорядження голови районної ради, прийняті в міжсесійний період з питань, що підлягають затвердженню районною радою».
Далі члени комісії погодили перелік питань, що вносяться на розгляд чергової 42 сесії районної ради. У рамках розгляду питання «Про хід виконання рішення районної ради від 26.12.2016 №11/8 «Про затвердження Програми профілактики правопорушень і забезпечення публічної безпеки громадян у Ківерцівському районі Волинської області на 2017-2020 роки», депутати врахували клопотання, Анатолія Дружука щодо внесення змін до цієї програми та погодили відповідний проект рішення. З усіх розглянутих питань депутати прийняли відповідні рекомендації та погодили розглянуті проекти рішень та рекомендували їх внести на пленарне засідання чергової 42 сесії районної ради.
По закінченню засідання комісії, голова районної ради Олександр Гурський представив членам комісії новопризначеного начальника міжрайонного відділу Управління СБУ у Волинській області Сергія Куліковського,  побажав йому удачі, злагоди та прийняття виважених рішень з питань територіальної безпеки.