В Ківерці привезли Вифлеємський вогонь Миру

03.01.2020

Вифлеємський вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва.

19 грудня 2019 року на польсько-українському кордоні (у пункті пропуску «Гребенне – Рава-Руська») традиційно відбулася передача Вифлеємського вогню миру. Представники Ківерцівської об’єднаної територіальної громади, а також члени львівського осередку «Пласту» отримали від польських харцерів Вифлеємський вогонь Миру.

 

Саме Вифлеємський вогонь завжди був передвісником свят, затишку і всього теплого і світлого, з чим асоціюється Різдво. Від вогню з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається у церкві до Йордану, а потім його можна погасити.

 

2 січня  2020 року біля новорічної ялинки в м.Ківерці  відбулось урочисте дійство передачі Вогню Миру. У заході взяли участь заступник голови районної ради Віталій Протасюк, заступник керівника виконавчого апарату Анатолій Пушкін, міський голова Володимир Жгутов, жителі міста. Юні пластуни передали Вогонь Миру настоятелю Свято-Покровського собору міста Ківерці протоієрею Івану Семенюку, а всі учасники цього заходу змогли запалити свічечки щоб  занести цей вогонь додому. У виконані артистів районного будинку культури ім. М.П.Ковальова прозвучали колядки.