Вшанування пам'яті військовослужбовців

29.08.2019

Відповідно до Указу Президента України на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві  Указом Президента України Володимира Зеленського встановлено  День пам'яті захисників України,  який вперше Україна відзначила 29 серпня.

Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. За даними Військової прокуратури, тоді загинуло 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон.

Сьогодні, 29 серпня 2019 року, на меморіал Слави в міському парку ім. В.Івасюка, де викарбувані імена жителів ківерцівської громади, що віддали своє життя за мир та цілісність нашої України, прийшли  заступник голови районної ради Віталій Протасюк, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Анатолій Пушкін, перший заступник голови районної державної адміністрації Юліан Таранчук,  міський голова Володимир Жгутов, представники громадськості міста та духовенства щоб покласти квіти та вшанувати пам’ять своїх Героїв.

Учасники заходу вшанували пам’ять  військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули на сході України хвилиною мовчання. Потому настоятель Свято-Покровського Собору, військовий капелан Іван Семенюк відправив молебень.