Засідання постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів

17.12.2013
    17 грудня 2013 року  відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів, на розгляд якого внесено 14 питань.
    Одноголосне схвалення знайшли ряд програм, які надійшли на розгляд районної ради. Програму діяльності Ківерцівської районної редакції проводового радіомовлення на 2014-2016 роки представляла Тетюрко І.М. - її головний редактор. На  фінансування всього необхідно 180 тис.грн, по 60 тис.грн щорічно з районного бюджету та 5 тис.грн. – зароблені кошти редакції. Видатки в основному будуть здійснюватися на заробітну плату редактора, яка одночасно «веде» і Ківерцівський інформаційний портал. Депутати внесли пропозицію, щоб портал заробляв кошти, шляхом розміщення комерційної реклами. Отож керівника зобов’язано у першому кварталі  наступного року внести на розгляд сесії питання щодо затвердження цін на платні послуги.
   Про районну Програму роботи з обдарованою молоддю на 2014 рік інформувала Собуцька Р.В. – в.о.начальника відділу освіти районної державної адміністрації, з приємністю відмітивши, що наш район по цих показниках займає друге місце в області, піднявшись з дев’ятого. Програма спрямована на забезпечення формування інтелектуального потенціалу шляхом створення сприятливих умов для виявлення обдарованої молоді і надання їй системної підтримки. Загальний обсяг фінансування значний - 603 тис.грн. Як зазначив голова комісії Павленко Г.І. хоча сума досить вагома, видатки будуть здійснюватися за рахунок асигнувань районного бюджету, затверджених на галузь «Освіта».
  Програма соціального захисту населення району на 2014-2018 роки розроблена управлінням соціального захисту населення  районної державної адміністрації. Ця програма передбачає практичні заходи спрямовані на виконання та реалізацію державної політики у сфері підтримки ветеранів війни, воїнів Афганістану, багатодітних матерів, дітей-інвалідів, ветеранів ОУН-УПА, жертв голодомору відзначення державних свят. Коштів на ці цілі заплановано  532 915,80 грн., як відмітила Розум В.А. у 2013 році виділено  325 тис.грн, фактично використано 295 тис.грн.
   З необхідністю внесення змін до районної цільової соціальної  програми забезпечення пожежної безпеки на 2013-2015 роки звернулася Міщук Г.Л. – начальник архівного відділу  районної державної адміністрації, а саме заходи доповнюються пунктом такого змісту: «Приведення у відповідність до вимог законодавчих та інших нормативно - правових актів у сфері пожежної безпеки шляхів евакуації, автоматичних систем протипожежного захисту, систем оповіщення людей про пожежу, електрообладнання, будівель та споруд архівних відділів місцевих рад, виведення сигналізації до центрального пункту охорони, придбання, ремонт металевих стелажів, вогнегасників, на що просять додатково кошти 30 тис.грн. (15 тис.грн з районного бюджету та 15 тис. грн. з державного), з чим погодилися члени комісії.
    Про внесення змін до районної цільової соціальної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012 - 2016 роки у зв’язку з додатковим фінансуванням заходів  інформувала  Поліщук О.В.- начальник відділу з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Причина необхідності збільшення витрат  приємна – наша футбольна команда вийшла у вищу лігу. Питання щодо розвитку спорту у Ківерцівському районі викликало жваве обговорення серед присутніх депутатів. Як виявилося, член комісії Дейна В.Ю. є спонсором команди, тому добре володіє ситуацією про досягнення наших спортсменів. Павленко Г.І. зауважив, що дійсно потрібно шукати додаткових спонсорів для утримання спортивних команд району, оскільки така практика загальноприйнята, команди не фінансуються з державного бюджету і тому це необхідно активно впроваджувати у нас в районі.  Отож комісія погодила внесення змін до цієї програми.
   Скубій Н.П. – начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації як головний розпорядник коштів та відповідальний виконавець програм, що фінансуються з районного бюджету, виступала по таких проектах рішень: «Про внесення змін до Заходів на 2013 рік щодо виконання районної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2011 – 2015 роки»; «Про затвердження  Заходів на 2014 рік щодо виконання районної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2011 – 2015 роки» та «Про внесення змін до районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2016 роки», які члени постійної комісії прийняли одноголосно, розуміючи важливість цих питань.
    На розгляд комісії надійшло клопотання редакції районної громадсько-політичної газети «Вільним шляхом» про внесення змін до кошторису видатків Ківерцівської районної громадсько-політичної газети «Вільним шляхом»  на  2013 рік. Як повідомила Якимчук Л.В.-  редактор редакції районної громадсько-політичної газети «Вільним шляхом» необхідність пов’язана з тим, що частину опалення, яку мають відновити в прес-центрі ефективніше  перевести на електричне. Депутати погодили це прохання редакції газети.
     Про проект рішення «Про внесення змін до рішення  районної  ради від 27.12.2012  №16/14 «Про районний бюджет на 2013 рік» інформувала Керда Л. І. – начальник  управління фінансів районної державної адміністрації. Коштів додаткових виділяли мало, лише на виготовлення проектно-кошторисної документації будівництва частини приміщення та спортзалу ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Прилуцьке 99 000 грн, 20 тис.грн на вищевказану програму по спорту, для оплати робіт по заміні димохідної труби Цуманській районній лікарні – 11 тис.грн. та 1 500 грн. для оплати послуг позавідомчої охорони на виконання лабораторних робіт на ізоляцію та опір в приміщенні районної бібліотеки. Буде враховано у районному бюджеті зміни, внесені рядом розпоряджень голови районної державної адміністрації щодо розподілу видатків, затверджених головним розпорядникам коштів та розподіл іншої субвенції з місцевих бюджетів на 2013 рік. На засіданні також розглянуто питання  про внесення  змін до кошторисів  видатків головних розпорядників коштів районного бюджету,у зв’язку з відхиленням від призначень, що надішли на розгляд сесії. З усіма пропозиціями комісія погодилась  без обговорень.
    Розглянули члени постійної комісії  план роботи районної ради на перше  півріччя 2014 року, виконання окремих рішень районної ради, контроль за виконанням яких покладено на постійну комісію районної ради з питань планування, бюджету та фінансів,  розпорядження голови  районної ради, прийняті в міжсесійний період з питань, що підлягають затвердженню районною радою рекомендувавши відповідні проекти рішень внести на  затвердження сесії.
    Марчук М. В. – голова районної ради  інформуючи депутатів про перелік питань, що вносяться на затвердження пленарного засідання 22 чергової  сесії районної ради шостого скликання,  дав роз’яснення щодо змісту окремих з них.