Засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості

19.03.2014
   19.03.2014 відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району. Депутати розглянули питання, які вносяться на розгляд пленарного засідання 25 сесії районної ради, а також питання, які розглядаються комісією згідно плану роботи.
   Начальник управління економіки районної держаної адміністрації Куцик Ірина Василівна представила на розгляд комісії проект Програми економічного і соціального розвитку Ківерцівського району на 2014 рік. Пріоритетними напрямками роботи районної державної адміністрації в 2014 році є:
- будівництво двоповерхового приміщення дитячого ясла-садка на 4 групи в м. Ківерці по вул. Незалежності, 47;
- відновлення будівництва загальноосвітньої школи у с. Грем’яче, Ківерцівського району;
- будівництво загальноосвітньої школи I-II ст. у с. Башлики Ківерцівського району;
- реконструкція приміщення під додаткові групи дошкільного навчального закладу ясла-садка №3 “Лісова казка” по вул. Галана, 15а в м. Ківерці 1-2 черга;
- капітальний ремонт дороги місцевого значення Ківерці-Бодячів через Заброди;
- капітальний ремонт дороги місцевого значення Олика-Жорнище;
- капітальний ремонт дороги по вул. Комсомольській с. Вишнів;
- капітальний ремонт дороги по вул. Молодіжній в с. Дерно;
- капітальний ремонт дороги по вул. Вече в с. Журавичі;
- капітальний ремонт доріг по вулицях Шевченка, Лесі Українки, Ветеранів в с. Карпилівка;
- капітальний ремонт дороги по вул. Киричука с. Гайове;
- капітальний ремонт дороги по вул. Радянській в с. Покащів;
- капітальний ремонт дороги по вул. 1 Травня в с. Дачне та по вул. Ківерцівській в с. Прилуцьке;
- капітальний ремонт дороги по вул. Шкільній в с. Городище;
- капітальний ремонт дороги по вул. Миру в с. Сокиричі;
- капітальний ремонт дороги по вул. 17 Вересня в с. Звози;
- капітальний ремонт доріг по вулицях Пушкіна, Кравчука, Ціолковського, Дорошенка, Ковпака, Некрасова, Парковій, 17 Вересня, перехрестя вул. Визволителів, Ковельської та Залізничної;
- капітальний ремонт доріг по вулицях Шевченка, Ветеранів в с. Липне;
- капітальний ремонт доріг по вул. Тракторній в с. Озерце та по вул. Марка Вовчка в с. Небіжка.
    Також Куцик І.В. доповідала по таких питаннях:
- Про проект рішення «Про хід виконання рішення районної ради від 05.09.2013 №19/6 «Про Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Ківерцівському районі на 2013-2014 роки»;
- Про проект рішення «Про хід виконання рішення районної ради від 30.11.2011 №9/5 «Про стан будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг місцевого значення»;
- «Про діяльність житлово-комунальних підприємств, які є суб’єктами комунальної власності  окремих територіальних громад сіл, селищ і міста району в організації благоустрою відповідних населених пунктів»;
- «Про виконання рішення районної ради від 01.03.2013 №17/3 «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району  за 2012 рік та затвердження Програми економічного і соціального розвитку району на 2013 рік».
    Директор Ківерцівської районної друкарні Завадський А.М. прозвітував про роботу підприємства. Вартість основних фондів станом 01.01.2014 року становить 186,9 тис. грн., залишкова вартість на 1.01.2014 року становить 60,5 тис. грн. Станом на 1.01.2013 року вартість основних фондів становила 270,6 тис. грн., залишкова вартість - 56,8 тис. грн. В 2013 році випущено продукції на суму 167,5 тис. грн., дохід від реалізації робіт та послуг складав 162,5 тис. грн., порівняно з 2012 роком це становить відповідно 99,6 та 95,7%. Матеріальні затрати становили в 2013 році 58,9 тис. грн.,  відповідно до 2012 року це становить 97%. Витрати на оплату праці в 2013 році становили 88,1 тис. грн., що складає 110% до витрат 2012 року. Дебіторська заборгованість в 2013 році - 1,5 тис. грн., кредиторська – відсутня. За 2013 рік сплачено 31 тис. грн. єдиного соціального внеску, що у відповідності до  2012 року становить 110 %. До місцевого бюджету було перераховано в 2013 році 7,3 тис.грн. прибуткового податку та 1,8 тис. грн. інших обов’язкових платежів та податків,  за 2012 рік – відповідно 6,3 тис. грн. та 6,8 тис. грн. Оскільки в 2013 році підприємство працювало в режимі скороченого робочого часу середньомісячна заробітна плата становить 1224 грн, відповідно в 2012 році - 1112 грн. В 2013 році друкарня отримала збитки в сумі 2.1 тис. грн., 2012 рік був без збитків.
Член постійної комісії Зданевич С.М. по питанню «Про надання дозволу на списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району» доповів, що комісією, до складу якої  він входив та працівники районної ради і бухгалтерії відділу освіти, було обстежено основні засоби, що пропонуються до списання. Комісія погоджує списання ряду об’єктів, які перебувають на балансі ЗОШ с.Пальче, с.Клепачів, с.Личани, НВК «Ківерцівська ЗОШ І ступеня – Ківерцівська районна гімназія». Водночас комісія не рекомендує списувати насос агрегатний, насос та мотокосу бензинову KLEVER, які перебувають на балансі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ківерцівського району, а також автомобіль УАЗ 3151460-012, що знаходиться на балансі Холоневичівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Комісія рекомендувала з цього питання відмовити у списанні на черговій сесії, але дати можливість територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ківерцівського району виправити недоліки, а по автомобілю знайти шляхи його як найефективнішого відчуження для громади.
   Керуючий справами районної державної адміністрації Степанов А.О. по питанню «Про хід виконання рішення районної ради від 30.11.2011 №9/29 «Про затвердження Програми інформатизації Ківерцівського району Волинської області на 2012-2014 роки» сказав, що обсяг коштів, передбачених на виконання заходів Програми на 2013 рік склав 130 тис. гривень, однак фактично виділено і профінансовано коштів в сумі 10 тис.грн., які заплановано використати на придбання комп’ютерної техніки та обладнання в:
- районний відеоконференцзал  – VGA сплітер 354 гривень;
- загальний відділ апарату райдержадміністрації – сканер 740 гривень;
- сектор інформаційних технологій апарату райдержадміністрації – комп’ютер 7 146 гривень;
- управління економіки райдержадміністрації – багатофункціональний пристрій (принтер+сканер) 1760 гривень.
    Вищевказані кошти в сумі 10 тис. гривень профінансовані та зареєстровані в управлінні Державної казначейської служби України у Ківерцівському районі 06.07.2013 року, але проплачені частково в сумі 3 тис. гривень по причині непроведення платежів. Кошти в сумі 7 тис. гривень склали кредиторську заборгованість станом на 01.01.2014 року.  
  По питанню «Про проект рішення «Про реорганізацію загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня села Пальче Ківерцівського району Волинської області, Пальченського дошкільного навчального закладу шляхом злиття в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» села Пальче Ківерцівського району Волинської області» доповідала головний спеціаліст відділу освіти Собуцька Роксолана Вікторівна. Створення нового закладу дасть можливість заощадити бюджетні кошти та створити кращі умови для виховання і навчання підростаючого покоління  села Пальче.
    Комісією було підтримано проект рішення «Про затвердження передавального акту», по якому виступив  Васкул Іван Миколайович - головний лікар Холоневичівської лікарської амбулаторії – загальної практики сімейної медицини.
   Комісія прийняла важливі рекомендації «Про погодження технічного висновку про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта і про можливість його реконструкції Цуманської амбулаторії загальної практики сімейної медицини» та «Про передачу в суборенду майна», які відповідно дають можливість реконструювати приміщення Цуманської амбулаторії з метою отримання коштів Світового банку та передачу в суборенду підприємцю Космині Н.Д. для проведення медичної практики кабінету №102 нової поліклініки Ківерцівської центральної районної лікарні, що перебуває в оренді комунального закладу «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».
   Жваву реакцію серед членів комісії викликали обговорення таких питань, як: «Про роботу відділу ДРАГСу реєстраційної служби Ківерцівського районного управління юстиції» та «Про якість надання послуг Цехом ТП №7 м.Ківерці Волинської філії  ПАТ «Укртелеком» та розмір тарифів на них». По питання ДРАГСу депутат Скуда М.А. запропонував розпочати роботу по виготовленню проектно-кошторисної документації по реконструкції приміщення колишнього ДРАГСу. По питанню роботи Цеху ТП №7 м.Ківерці Волинської філії  ПАТ «Укртелеком» виступав начальник Корнелюк О.М., який сказав, що тарифи на загальнодоступні телекомунікаційні послуги встановлюються державою, а на послуги радіомовлення ПАТ «Укртелеком». Інформація взята до відома.
   Холоневичівський сільський голова Третяк Ф.І. ознайомив депутатів із зверненням  жителів села Холоневичі щодо відновлення роботи Холоневичівської сільської дільничної лікарні. Жителі вимагають повернення лікарні. Головний лікар КЗ «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Марищук О.Р. сказав, що він не заперечує проти відновлення закладу. Але процес реорганізації вступив у завершальну стадію. Лікарня реорганізована у амбулаторію і після затвердження передавального акту стане структурним підрозділом КЗ «Ківерцівський РЦПМСД». Для того, щоб відновити статус-кво по цій установі необхідно прорахувати економічну сторону та враховувати юридичний аспект цього питання. Комісія вирішила підтримати звернення жителів, доручити голові районної ради зустрітися з ними та вивчити і здійснити всі розрахунки по цьому питанню. Тільки після цих заходів приймати рішення по суті звернення.
    Всього комісією розглянуто 20 питань, в т.ч. 11 проектів рішень районної ради. Із 10-ти членів комісії на засіданні були присутні 8, інші відсутні по поважних причинах. Засідання комісії пройшло по діловому та конструктивно.