Засідання сесії

10.10.2014
    Сьогодні відбулось засідання позачергової двадцять восьмої сесії районної ради шостого скликання, на якому депутати розглянули два проекти рішення «Про заяву депутатів Ківерцівської районної ради Волинської області шостого скликання» та «Про внесення змін до рішення районної ради від 06.02.2014 №23/5 «Про районний бюджет на 2014 рік».
   На початку засідання голова районної ради зробив ряд оголошень та повідомив, що на наступному засіданні будуть детально розглянуті відповіді на депутатські запити з попередніх пленарних засідань.
     По питанню щодо заяви депутатів Ківерцівської районної ради Волинської області шостого скликання до Президента України Порошенка П.О проінформував присутніх депутат Володимир Дейна. Він повідомив, що заява стосується нещодавно прийнятих Верховною Радою України Законів України «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (№ 5081) та «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей» (№ 5082) (Текст заяви додається нижче). Депутати районної ради висловили побажання провести поіменне голосування по цьому проекту рішення. В результаті – 39 депутатів висловилось «за», 2 – «утрималось».
   По питанню «Про внесення змін до рішення районної ради від 06.02.2014 №23/5 «Про районний бюджет на 2014 рік» доповідала Стащук Наталія Володимирівна – в.о. начальника, головний економіст бюджетного відділу управління фінансів районної державної адміністрації. Після обговорення та відповідей на запитання цей проект рішення був одноголосно прийнятий депутатами.
 
Президенту України
Петру Порошенко
Голові Верховної Ради України
Олександру Турчинову
Депутатів  Ківерцівської районної  ради
 
ЗАЯВА
 
16 вересня 2014 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (№ 5081) та Закон України «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей» (№ 5082).
Прийняття вказаних законів відбулось на закритому засіданні парламенту з порушенням процедури відкритого голосування та вимкненим інформаційним табло, що унеможливлює встановлення кількісного та персонального складу депутатів, які проголосували за вказані закони, що є прямим порушенням ст. 84 Конституції України та Регламенту Верховної Ради України.
Ми, депутати Ківерцівської районної  ради, глибоко стурбовані порушенням процедури прийняття та наслідками дії цих законів для України. По своїй суті цими документами легалізовано бандитизм та тероризм на Донбасі, застосовано амністію до загарбників та сепаратистів, що є неприпустимим. Вважаємо, що такими аморальними діями парламент принизив наших героїв, які віддали своє життя за територіальну цілісність та незалежність української держави.
Закон України «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (№ 5081) загарбаним територіям надає пріоритетний статус щодо фінансування вказаних територіальних громад, що є несправедливим по відношенню до інших адміністративно-територіальних одиниць України та порушує принцип пропорційного розподілу та розвитку регіонів.
На наше глибоке переконання дія таких законів порушує незалежність та суверенітет нашої держави, суперечить її національним інтересам та загрожує її територіальній цілісності. Україні потрібен реальний мир, а не консервація війни!
Враховуючи вищевикладене звертаємось до Верховної Ради та просимо скасувати Закон України «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (№ 5081) та Закон України «Про недопущення переслідування та покарання осіб- учасників подій на території Донецької та Луганської областей» (№ 5082) до набрання ними чинності. Закликаємо Президента не підписувати вказані закони, оскільки останні суперечать національним інтересам України.