Пленарне засідання чергової тринадцятої сесії районної ради шостого скликання.

02.07.2012
     27 червня 2012 року відбулось пленарне засідання чергової тринадцятої сесії районної ради шостого скликання.
   Перед початком роботи голова районної ради привітав присутніх з Днем Конституції, а також депутатів, які відсвяткували свої дні народження в період між пленарними засіданнями з 24 квітня по 27 червня цього року.
   5 червня відзначався Всесвітній день охорони навколишнього середовища, з цієї нагоди голова районної ради та районної державної адміністрації вручили Почесну грамоту за активну громадську роботу з питань збереження, відновлення довкілля, відстоювання інтересів охорони навколишнього природного середовища голові постійної комісії з питань сільського господарства, земельної реформи, екології, охорони навколишнього природного середовища Доридору Федору Андрійовичу.
   Відмітив голова і депутатів-спортсменів, які вибороли ІІІ загальнокомандне місце у другому етапі обласних змагань Всеукраїнської спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, селищних та сільських рад.
   Голова районної ради Михайло Марчук подякував депутату районної ради Світлані Ващинець, з ініціативи якої було прийнято звернення щодо недопущення зняття з курсування поїзду Чернівці – Ковель. Нагадаємо, що від Міністерства інфраструктури України, Державної адміністрації залізничного транспорту України, Львівської залізниці на це звернення прийшла відповідь, в якому повідомляється про рішення Укрзалізниці щодо збереження курсування в графіку руху цього поїзду на 2012-2013 роки.
   Щодо депутатських запитів про встановлення накриття на автобусних зупинках Дачне, Жабка і Жорнище, голова районної ради повідомив, що на даний час є відповідні погодження від Служби автомобільних доріг і до 1 вересня вони зобов’язуються їх встановити.
    Депутат районної ради Григорій Павленко вніс пропозицію зняти перше питання порядку денного «Про інформацію прокурора Ківерцівського району Лебедюка В.С. про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району» та розглянути його за особистої присутності прокурора району. Шляхом голосування депутатська більшість прийняла дану пропозицію. Також, за пропозицією голови районної ради, були зняті з обговорення питання щодо кадрових змін.
    Після затвердження порядку денного чергової тринадцятої сесії районної ради почалась робота над питаннями, які були винесені на розгляд.
   Начальник Ківерцівського РВ УМВС України у Волинській області Олександр Басалик виступив з інформацією про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району. Він навів статистичні дані про скоєні правопорушення за три місяці цього року, відмітив позитивну динаміку щодо строків вирішення матеріалів та відсотка розкриття злочинів за аналогічний період минулого року. Основну увагу в роботі було зосереджено на підвищення ефективності діяльності підрозділу карного розшуку, насамперед за рахунок вдосконалення їх оперативної діяльності, форм та методів боротьби зі злочинними проявами на пріорітетних напрямках. Вживались конкретні заходи щодо попередження та розкриття злочинів по лінії наркоманії, припинення та попередження незаконного обігу зброї, вибухових речовин. Олександр Басалик також відмітив, що за І квартал зросла кількість злочинів, скоєних неповнолітніми. Депутати схвально відгукнулись про роботу начальника Ківерцівського РВ УМВС у Волинській області.
    Рішенням сесії було внесено зміни до районного бюджету на 2012 рік. Про них інформувала присутніх начальник фінансового управління районної державної адміністрації Леся Керда.
   В ході сесії депутати затвердили ряд районних Програм та питань, що стосуються управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району.
  Про реорганізацію загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня села Домашів Ківерцівського району Волинської області шляхом перетворення в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад з короткотривалим перебуванням дітей» села Домашів Ківерцівського району Волинської області доповів заступник голови районної ради Андрій Киричук. Це питання також було одностайно ухвалено депутатами.
  Рішенням ради до 31.12.2012 року звільнено від орендної плати Товариство з обмеженою відповідальністю – виробничо-комерційну фірму «Колос» за користування частиною нежитлового приміщення в будівлі, що перебуває на балансі Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, і знаходиться  по вулиці Шевченка, 6 в місті Ківерці, в якому планується відкриття центру для дозвілля молоді.
    З доповненнями було прийнято рішення про план роботи районної ради на друге півріччя 2012 року.
На запит депутата районної ради Ігоря Соколовського щодо неякісного електропостачання струму в мережі с.Дерно в Ківерцівську філію ВАТ «Волиньобленерго» був направлений лист для розгляду. Результатом стало включення цього питання в план робіт «Волиньобленерго», які будуть здійснюватись у вересні-жовтні цього року. Як завірив голова районної ради, це питання буде знаходитись на контролі до повного завершення робіт.
   Розглянуті та схвалені ряд питань щодо затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці за межами населених пунктів Звірівської, Омельненської, Журавичівської сільських рад.
Одноголосно прийняли депутати районної ради рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Ківерцівщини»  екс-голові Ківерцівської районної державної адміністрації Кричкевичу Леонтію Дмитровичу.
   В розділі «Різне» депутати розглянули звернення від Ківерцівської районної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо недопустимості запровадження в Україні другої державної мови та захист української мови як єдиної державної. Текст запиту був попередньо опрацьований та погоджений на профільній комісії та президії районної ради, тому, після внесення деякий змін, був одноголосно підтриманий депутатами Ківерцівської районної ради.
   Депутат Олександр Гурський вніс пропозицію повернутись до практики, яка використовувалась минулої каденції, щодо «розприділення» депутатів районної ради, які обрані за партійними списками, по сільських та селищних радах.