Відбулись скорботні заходи з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору

25.11.2012
     Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. Його причини досі з’ясовуються. Очевидно одне – голод на Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був організований штучно.
   Сьогодні через десятки років, ми усвідомлюємо жахливий злочин  проти власного народу – голодомор 1932-1933років. В мирний період без жодних причин у муках голодної смерті померли мільйони українців.
24 листопада ківерчани, скорботною ходою, вишикувавшись у колону, вирушили від приміщення районної ради до  міського парку, щоб біля пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій пом’янути тих, хто безневинно помер мученицькою голодною смерть у ті страшні 1932-1933 роки. 
   Участь  скорботному мітингу взяли: голова районної ради Марчук Михайло Володимирович, перший заступник голови районної державної адміністрації Вашкевич Микола Дмитрович, Ківерцівський міський голова Жгутов Володимир Володимирович, духовенство та громадськість району. У своєму виступі Марчук Михайло Володимирович сказав, що «наш з Вами обов’язок з уст в уста, від дітей до батьків переказувати цю страхітливу історію нашого народу, щоб майбутні покоління цінували свої життя, берегли свою землю, шанували тих, хто віддав життя за Україну. Голодомор – це глибока духовна рана України. Ми не повинні закривати очі на цю трагедію».
     Учасники скорботного мітингу вшанували жертв голодоморів хвилиною мовчання, після чого взяли участь у загальноукраїнській акції «Запали свічку!». Духовенство УПЦ КП та УПЦ МП відслужили панахиду за загиблими.