Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

22.03.2012
    22 березня 2012 року в сесійній залі районної ради відбулось спільне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради та колегії районної державної адміністрації.
   Координаційна рада розглянула  низку питань. Одним із яких було «Про Закон України «Про оцінку земель» та його застосування». Ігор Левчик – начальник управління Держкомзему у Ківерцівському районі детально роз’яснив про правові засади та механізм застосування вищеназваного закону. Особливий акцент було зроблено на порядку застосування нормативної та експертної грошової оцінки земель. Він зазначив, що нормативну грошову оцінку земель необхідно оновлювати кожні 5-7 років, якщо земельні ділянки знаходяться в межах населених пунктів; для земель за межами населених пунктів: сільськогосподарського призначення – не рідше ніж один рад на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення  - не рідше ніж один раз на 7-10 років.
   Андрій Киричук – заступник голови районної ради проінформував членів Координаційної ради про зміни в чинному законодавстві щодо приватизації об’єктів  комунальної власності.  Він відзначив, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки» внесено зміни в Закон України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)». Зміни стосуються   продажу об’єктів комунальної власності на першому аукціоні, що  відбувається згідно експертної оцінки. У разі, якщо об’єкт не проданий на  першому аукціоні, приймається рішення про продаж об’єкта на аукціоні за методом зниження ціни. При цьому вартість може знижуватися до рівня фактичного попиту без обмеження ціни. Якщо аукціон за методом зниження ціни не відбувся - можливе прийняття рішення про продаж такого об’єкта на аукціоні без оголошення ціни, тобто вартість об’єкта продажу не визначається, а відомості про початкову ціну та гарантійний внесок не включаються до інформаційного повідомлення. Дані зміни стосуються і Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва». При чому, якщо об’єкт незавершеного будівництва дозволялось продавати тільки із земельною ділянкою, то на даний час можливий продаж об’єктів незавершеного будівництва без земельної ділянки – під розбір.
   Також, Андрій Сидорович проінформував голів місцевих рад про те, що з цього року щорічно проводитиметься Всеукраїнська спартакіада серед депутатів обласної, районної, міських, селищних та сільських рад. Перший етап цієї спартакіади проводиться у березні, а другий етап змагань серед депутатів обласної, збірних команд районних рад проводитиметься в м. Луцьку 10-12 квітня. Отже, головам місцевих рад потрібно провести відповідну роботу серед депутатів місцевих рад щодо їх участі у змаганнях, які будуть проводитись із 7 видів спорту: футзалу, волейболу, тенісу, тенісу настільного,більярду (руський – вільна піраміда), шахів та шашок.
    Члени Координаційної ради розглянули ряд інших питань та прийняли відповідні рішення.
   По закінченню пленарної частини, члени Координаційної ради на чолі із головою районної ради Михайлом Марчуком та першим заступником голови районної державної адміністрації Миколою Вашкевичем продовжили свою роботу на території Берестянської сільської ради, де, в рамках обміну досвідом роботи, мали змогу ознайомитись із роботою закладів освіти, культури та охорони здоров’я, які знаходяться на території цієї ради.