Засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я

05.09.2012
    4.09.2012 відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї та соціального захисту населення.   Депутати розглянули ряд питань, які передбачені планом роботи районної ради.
   Зокрема, головний лікар Ківерцівської районної центральної лікарні Слижук Михайло Васильович проінформував членів комісії по питанню  «Про стан надання стоматологічної допомоги населенню району».
  Стоматологічна допомога населенню Ківерцівського району надається стоматологічним відділенням Ківерцівської ЦРЛ та сімома стоматологічними кабінетами у лікувально-профілактичних закладах району у штаті яких працюють лікарі-стоматологи (15,75 посади), зубні лікарі (4 посади), стоматологи-протезисти (1,5 посади), зубні техніки (5,25 посади) середній та молодший персонал. 14 лікарів-стоматологів та зубних лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, 3 – першу. Стоматологічна допомога населенню Ківерцівського району надається стоматологічним відділенням Ківерцівської ЦРЛ та сімома стоматологічними кабінетами у лікувально-профілактичних закладах району у штаті яких працюють лікарі-стоматологи (15,75 посади), зубні лікарі (4 посади), стоматологи-протезисти (1,5 посади), зубні техніки (5,25 посади) середній та молодший персонал. 14 лікарів-стоматологів та зубних лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, 3 – першу.
   У наданні стоматологічної допомоги населенню району існує ряд проблем. Необхідно провести заміну стоматологічних установок, що вичерпали свій технічний ресурс у  Ківерцівській ЦРЛ (4 установки) та лікувально-профілактичних установах району (5 установок). Провести оснащення робочих місць лікарів-стоматологів згідно табеля оснащення та сучасних вимог. Необхідно вирішити питання про перенесення ортопедичного кабінету та зубопротезної лабораторії КЦРЛ у інше приміщення, так як займане ними приміщення не відповідає сучасним санітарним вимогам, а також опалюється  за допомогою електричного котла, що створює додаткові витрати з бюджету лікарні. Необхідно збільшити фінансування на протезування пільгових категорій населення у зв’язку з постійним ростом цін на витратні матеріали та енергоносії.
   Про стан обслуговування одиноких непрацездатних громадян в районі розповіла заступник директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних порслуг) Ківерцівського району Кочетова Ірина Михайлівна.
   У територіальному центрі функціонують такі відділення: соціальної допомоги вдома; соціально-побутової адаптації; стаціонарне відділення постійного проживання с.Тростянець.
    У відділенні соціальної допомоги вдома обслуговується 665 громадян району з них: 12 інвалідів ВВв , 8 учасників бойових дій та 348 учасників війни. Обслуговування здійснюють 76 соціальних робітників, з них 60 чоловік працюють на ставку, 5 чол. на 0,75 ставки, 10 чол. на 0,5 ставки та 1 чол. на 0.25 ставки.
    У відділенні надаються послуги згідно договору не менше як з двохразовим відвідуванням на тиждень  (купівля продуктів харчування, купівля медикаментів, доставка води, дров в приміщення, прибирання житла та інші).
   У відділенні соціально-побутової адаптації обслуговується 2375 громадян з них 15 інвалідів ВВв, 15 учасників бойових дій, 662 учасників війни. Працюють: завідувач відділенням -1 ст., соціальний працівник -0,5 ст, соціальний педагог (психолог) – 1ст, інструктор з трудової адаптації -0,5 ст., медична сестра -1 ст., культорганізатори -1,75 ст, праля в м.Ківерці -0,5 ст.
   Відділенням надаються такі види послуг: соціально-побутові, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, юридичні, інформаційні та інші.
   Стаціонарне відділення постійного проживання с.Тростянець розраховане на 35 ліжко-місць. На даний час проживає 24 громадяни району, з них 11 учасників війни, 4 інваліди загального захворювання. Підопічні забезпечені 4-х разовим харчуванням, постійним медичним доглядом, знаходяться на повному державному утриманні.
   У територіальному центрі діє мультидисциплінарна команда, до складу якої входять соціальний робітник, соціальний працівник, психолог, медична сестра, юрист, інструктор з трудової адаптації та інші. Команда виїжджає, згідно заявки підопічного, де кожен спеціаліст надає послуги, що належать до його компетенції.
    І все ж є ряд проблем. Приміщення територіального центру не відповідає державним будівельним нормам в питанні планування робочих місць. 75% площі займає управління праці. Мала площа кабінетів і відсутність достатньої їх кількості не дають можливості спеціалістам надавати підопічним якісні індивідуальні соціальні послуги.
   Для відділення соціально-побутової адаптації необхідні додаткові приміщення для організації виставок, навчання комп’ютерних технологій, тренінгів, концертів, творчих зустрічей, групових лекцій та інше.
     Директор Ківерцівського районного центру зайнятості Музичук Микола Євгенович надав членам комісії досить змістовну і повну інформацію по питанню  «Про організацію проведення оплачуваних громадських робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, а також учнівської та студентської молоді у вільний від занять час на підприємствах, установах та організаціях, що належать до комунальної та інших форм власності». Зокрема, він проінформував, що головою Ківерцівської районної державної адміністрації 13 березня 2012 року прийнято розпорядження «Про організацію оплачуваних громадських робіт в районі на 2012 рік». Даним розпорядженням визначено 20 видів громадських робіт та затверджено 42  підприємства для проведення оплачуваних громадських робіт у районі, які фінансуються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 №839 «Про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт» роботодавець також має право залучати осіб, які зареєстровані в службі зайнятості, до громадських робіт за власний рахунок.
     В І-му півріччі 2012 року у громадських роботах взяли участь 291 особа, з них 155 осіб за рахунок коштів Фонду, 136 осіб за рахунок роботодавців.
    За 2012 рік договори на оплачувані громадські роботи укладалися з такими сільськими радами: Берестянська, Борохівська, Грем’яченська, Дернівська, Дідичівська, Дубищенська, Жидичинська, Жорнищенська, Журавичівська, Завітненська, Звірівська, Карпилівська, Липненська, Озерцівська, Озерська, Сильненська, Сокиричівська, Суська, Тростянецька, Хорлупівська, а також Олицька та Цуманська селищні ради.
     Основні види робіт, яки виконувалися під час організації оплачуваних громадських робіт в сільських та селищних радах - це благоустрій та впорядкування територій, будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери, очистка меліоративних каналів. Безробітні також здійснювали догляд за громадянами у закладах соціальної сфери, догляд за одинокими непрацездатними громадянами, роз’яснювання порядку призначення субсидії.
    В Ківерцівському районі стартує новий проект служби зайнятості «Школа порядку». Його мета - інформувати населення про те, як необхідно захистити себе у надзвичайних ситуаціях, вберегти від конфліктів із законом, запобігти порушенням громадського порядку. Для проведення цієї роботи будуть направлятися особи з числа колишніх працівників міліції.  Інструктор буде розповсюджувати серед населення рекомендації щодо застосування можливих форм і методів захисту життя та здоров’я у надзвичайних ситуаціях, проводити профілактичні бесіди та надаватиме інформаційні матеріали – пам’ятки, що стосуються важливих проблем безпеки та попередження правопорушень. Зокрема, інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо заборони посіву та вирощування снодійного маку, обмеження перебування неповнолітніх дітей після 22-ї години без супроводу батьків на вулицях та в торгових об’єктах району, безпеки руху на території району тощо. Для одиноких та пристарілих громадян слушними будуть рекомендації про те, як не стати жертвою злочину, а для батьків виховні бесіди про правопорушення серед неповнолітніх.         
    Крім цих питань члени комісії також розглянули та попередньо схвалили проекти рішень, які вносяться на пленарне засіданні чергової 14 сесії районної ради.