Засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості

19.02.2013
   18 лютого відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району. Депутати розглянули питання, які вносяться на розгляд пленарного засідання 17 сесії районної ради, а також питання, які розглядаються комісією згідно плану роботи.
     Традиційно, на початку року Марчук М.В. звітує на пленарному засіданні ради про роботу за минулий рік. В зв’язку з цим, першим питанням на засідання комісії був звіт Михайла Володимировича про діяльність за період з грудня 2011 року по грудень 2012 року. Голова ради тезисно зупинився на пленарній роботі, роботі постійних комісій, діяльності виконавчого апарату ради, проаналізував проектну діяльність органів місцевого самоврядування, окремо зупинився на регуляторній діяльності, яку проводить виконавчий апарат ради, охарактеризував роботу офіційного сайту районної ради.
   Перший заступник голови районної державної адміністрації Вашкевич М.Д. ознайомив депутатів із основними напрямками роботи Ківерцівського району у 2013 році, прозвітував про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2012 рік та представив на розгляд комісії проект Програми економічного і соціального розвитку району н 2013 рік.
   Головний лікар Ківерцівської центральної районної лікарні Слижук М.В. представив членам комісії проект рішення «Про створення комунальних закладів «Ківерцівське районне  територіальне медичне об’єднання» та «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Розгляд цього проекту рішення викликаний проведенням низки реформ у галузі охорони здоров’я. Мета його прийняття – ефективне використання ресурсів для досягнення найкращих кінцевих результатів в наданні медичної допомоги населенню, поліпшення якості і доступності медичної допомоги населенню Ківерцівського району та розмежування надання медичної допомоги на первинному і вторинному рівнях.
   На виконання Закону України «Про екстрену допомогу» в області створено комунальний заклад «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на правах юридичної особи, про що інформував завідувач підстанції №2 Луцької СШМД Шмаль В.З., який взяв участь у роботі комісії.
     Центр утворюються шляхом реорганізації усіх існуючих підрозділів служб швидкої медичної допомоги і медицини катастроф та їх об'єднання у єдину потужну оперативно-диспетчерську службу. Вся інформація з території буде надходити в один центр. Єдина диспетчерська служба, оснащена сучасною технікою, контролюватиме пересування бригад, їхнє місцеперебування для оперативного  забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду «швидкої». В зв’язку з цим членами комісії підтримано проект рішення  «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району». Згідно цього проекту рішення, у разі його прийняття як рішення, транспортні засоби, приміщення, що перебувають на балансі Ківерцівської центральної районної лікарні та Цуманської районної лікарні Ківерцівського району Волинської області будуть передані в оренду комунальному закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» для розміщення відділень швидкої медичної допомоги та пунктів медичної допомоги в Ківерцівському районі.
Міський голова Жгутов В.В. представив депутатам проект «Механізоване прибирання вулиць, як шлях до економії фінансових ресурсів бюджету місцевого самоврядування», з яким Ківерцівська міська рада візьме участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Суть проекту у закупівлі двох автомобілів, які будуть прибирати вулиці і парки міста. Вартість проекту – 776 тис. грн.
    Депутати розглянули та рекомендували внести на розгляд для затвердження 17 сесії ряд питань, що стосуються  районної комунальної власності, а саме: «Про перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району, які підлягають приватизації у 2013 році», «Про прийняття із комунальної власності територіальної громади Озерської сільської ради у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міста району опалювального котла», «Про передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району у комунальну власність територіальної громади Озерської сільської ради шести килимів», «Про передачу КТП-312 із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району у власність ПАТ «Волиньобленерго», «Про надання дозволу на списання окремих основних засобів, які є майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району».
    Крім цього члени комісії також підтримали такі проекти рішень, як: «Про затвердження Програми діяльності Ківерцівського районного місцевого архіву Волинської області на 2013-2016 роки», «Про затвердження фінансових планів комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації – ПЛЮС» Ківерцівської районної ради Волинської області та Ківерцівської районної друкарні на 2013 рік», «Про розпорядження голови районної ради, прийняті в міжсесійний період з питань, що підлягають затвердженню районною радою».
    Значна увага депутатів і запрошених була приділена питанню «Про заходи з підвищення безпеки дорожнього руху в районі, попередження аварійності на автомобільному транспорті». Безпека дорожнього руху є однією з найактуальніших соціально-економічних проблем нашого часу. Щодня на українських автошляхах реєструються дорожньо-транспортні пригоди, внаслідок яких гинуть і травмуються люди (в середньому 150 осіб).
    Впродовж 2012 року на території району зареєстровано 38 ДТП, з них 15 пригод з потерпілими, в яких 7 осіб загинуло та 22 особи отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
   Основними причинами аварійності на автомобільному транспорті є: брак водійської майстерності, тотальний нігілізм у питаннях дисципліни руху, технічна ненадійність транспортних засобів, неефективне керування мережею автомобільних доріг місцевого значення та недостатній контроль якості виконання робіт і стану доріг, як наслідок неефективна система управління дорожнім господарством. Інформації районної державної адміністрації та Ківерцівського РВ УМВС України у Волинській області з цього питання взяті комісією до відома.
    Директор Ківерцівського районного центру зайнятості Музичук М.Є. проінформував про виконання Програми зайнятості населення Ківерцівського району Волинської області на 2012-2013 роки у 2012 році, а голова постійної комісії Скуда М.А. ознайомив членів комісії з відповідями на його лист щодо можливості організації двохстроннього руху на ділянці Арматнів-Дерно. Інформації взяті до відома.
  Головний редактор Ківерцівської районної редакції проводового радіомовлення Тетюрко І.М., прозвітувала про виконання Програми діяльності Ківерцівської районної редакції проводового радіомовлення на 2012 рік, а начальник архівного відділу районної державної адміністрації Міщук Г.Л. та в.о. завідувача Ківерцівського районного місцевого архіву Волинської області Довгун Г.А. про виконання Програми збереження архівних фондів району на 2009-2012 роки.
      Всього комісією розглянуто 21 питання, в т.ч. 14 проектів рішень районної ради.
     Із 10-ти членів комісії на засіданні були присутні 8, інші відсутні по поважних причинах. Всі депутати працювали активно і конструктивно, що свідчить про їхній професіоналізм, а також небайдужість до питань, якими живуть територіальні громади району.