Засідання постійної комісії з питань промисловості.

05.09.2012
    Напередодні 14 чергової сесії районної ради, 05.09.2012 відбулося засідання постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району.
    Звітуючи про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2011 рік та І півріччя 2012 року перший заступник голови районної державної адміністрації Вашкевич Микола Дмитрович наголосив, що робота районної державної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення виконання основних завдань Програми економічного і соціального розвитку району. Виконання районного бюджету забезпечено на 101,0 відсотка до кошторисного призначення та одержано біля 7,9 млн.грн. власних доходів. Понад бюджетне призначення надійшло 77,5 тис.грн. Виконання власної доходної частини за розписом забезпечено усіма місцевими бюджетами.
    Для утримання та ремонту автомобільних доріг місцевими радами району у 2011 році використано 1332,0 тис.грн. надходжень податку з власників транспортних засобів, або 63,1 відсотка від загальної їх кількості. За рахунок субвенції коштів з державного бюджету у сумі 2370,3 тис.грн. на будівництво, реконструкцію та ремонт вулиць і доріг населених пунктів району проведено капітальні ремонти доріг міста Ківерці (вулиці Чапаєва, Жовтнева, Київська), селища Олика (вулиці Грушевського, Шевченка), сіл Липне (вул.Шкільна), Городище (вул.Вишнева), Холоневичі (вул.Травнева), Клепачів (вул.Молодіжна). За рахунок коштів обласного бюджету (1268,0 тис.грн.) проведено ремонти доріг у селах Борохів та Липне.
    Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-травень 2012 року склав 43,3 млн. гривень, що 26,6 відсотків менше до відповідного періоду минулого року. В розрахунку на одного жителя реалізовано продукції на суму 678 гривень.
   Протягом звітного періоду забезпечено зростання середньомісячної заробітної плати штатних працівників. За статистичними даними цей показник по району становить – 1798 гривень. Гарантований мінімум (мінімальний) заробітної плати станом на 1 липня 2012 року становить 1102 гривні. Заборгованість з виплати заробітної плати на економічно неактивних підприємствах району склала 150,6 тис.грн., цю заборгованість допустило підприємство ДП КСЛП "Ківерціліс".
    Доповідаючи про роботу Ківерцівської центральної та Цуманської районних лікарень щодо впровадження енергозберігаючих заходів та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів в установах та закладах охорони здоров’я району Федюк Людмила Адамівна, заступник голови районної державної адміністрації, відмітила, що для забезпечення цілеспрямованої роботи з енергозбереження та з метою реалізації завдань, визначених Законом України «Про енергозбереження», виконання щорічних заходів з впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання, передбачених Програмами економічного і соціального розвитку району,  адміністраціями Ківерцівської центральної районної лікарні (далі – Ківерцівська ЦРЛ) та Цуманської районної лікарні Ківерцівського району Волинської області (Цуманська РЛ) протягом останніх років здійснювалась відповідна робота щодо впровадження сучасних енергозберігаючих технологій і обладнання та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів в підвідомчих установах та закладах охорони здоров'я району. В районі досить розгалужена мережа установ та закладів охорони здоров'я. Це: 2 районних лікарні, Олицька міська лікарня Ківерцівського району Волинської області (далі – Олицька МЛ) і Холоневичівська сільська дільнична лікарня Ківерцівського району Волинської області, 55 фельдшерсько-акушерських пунктів, 1 сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини і 4  сільських лікарських амбулаторій сімейної медицини. На їх утримання витрачаються значні кошти. Загальна вартість енергоносіїв на утримання закладів охорони здоров'я, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету району, у 2011 році скдала 1912,6 тис.грн., що становить 33,4 відсотки до загальнорайонного показника, у тому числі Ківерцівської ЦРЛ – 1696,7 тис.грн. і Цуманської РЛ – 216,0 тис.грн., відповідно 29,7 і 3,8 відсотків.
    Тому енергозбереження в даних установах і закладах являється одним з визначальних і пріоритетних напрямків роботи. Установи та заклади охорони здоров'я району за рахунок бюджетних та залучених коштів було впровадили 54 енергозберігаючих заходи на загальну суму 1122,6 тис.грн., у тому числі Ківерцівська ЦРЛ – 42 заходи на суму 888,7 тис.грн. і Цуманська РЛ – 12 заходів  на суму 233,9 ти.грн.
    Однак, спостерігається збільшення споживання природного газу до аналогічного періоду минулого, має місце надмірне споживання електроенергії в окремих установах і закладах охорони здоров'я.
    На енергоємність вказаних закладів у значній мірі впливає той факт, що в переважній їх більшості продовжує експлуатуватись застаріле високоємне електропобутове нагрівальне обладнання (електроплити, електронагрівачі, холодильні установки, високо потужні електродвигуни тощо), яке було встановлено ще 30-40 років тому, коли були мізерні тарифи на електроенергію. В окремих закладах при наявності нормальних температурних параметрів опалення у осінньо-зимові періоди додатково використовуються електронагрівальні прилади (електротени, саморобні електронагрівачі і т.д.).
   Гостра дискусія розгорілася під час обговорення питання «Про заборону торгівлі в населених пунктах району молоком та молокопродуктами, м’ясом та м’ясопродуктами, рибою та рибопродуктами, іншою продукцією тваринного та рослинного походження на вулицях, за межами критих павільйонів, без створення особливих умов зберігання та реалізації». В Ківерцівському районі зареєстровані належним чином і діють чотири ринки: 2 ринки Ківерцівської райспоживспілки в м. Ківерці та смт. Олика (підприємець Ревко М.В) та 2 приватних ринки в смт. Цумань (підприємці Януль О.О. і Ройко Т.В.). Але, крім них у селах Журавичі, Липне, Дерно і ін., смт. Олика, Цумань, місті Ківерці торгівля молоком, овочами, фруктами нерідко проводиться на вулицях, у не відведених належним чином місцях, за межами критих павільйонів, ринків, без будь-яких погоджень з боку відповідних органів, найчастіше - безпосередньо із землі. Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо організації місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі, а також здійснення контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами торгівлі, за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів покладаються на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Однак, органи місцевого самоврядування не відносяться до цього питання з повною відповідальністю. Голова районної ради Марчук Михайло Володимирович запевнив, що це питання буде обговорене з сільськими головами на найближчій координаційній нараді та врегульоване відповідно до чинного законодавства.
Про стан благоустрою населених пунктів району та про підготовку підприємств, установ, закладів району до осінньо-зимового періоду 2012-2013 років інформував Демчинський Андрій Михайлович, головний спеціаліст відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації. 86% всіх підприємств, установ та закладів району уже готові до осінньо-зимового періоду 2012-2013. Зусиллями влади, територіальних громад район буде готовий до цього сезону на 100% уже протягом найближчого місця.
     Комісія розглянула і інші питання а саме: «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку району на 2012 рік», «Про затвердження Програми будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг комунальної власності Ківерцівського району на 2012-2014 роки», «Про передачу приміщення Будинку урочистих подій із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району у державну власність», «Про затвердження передавального акту по реорганізації шляхом перетворення загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня села Домашів Ківерцівського району Волинської області в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня – дошкільний навчальний заклад з короткотривалим перебуванням дітей» села Домашів Ківерцівського району Волинської області», «Про Перелік об’єктів спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міста району, що підлягають приватизації», «Про дозвіл на відчуження шляхом продажу на аукціоні коня, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міста району», «Про внесення змін в додаток 1 до рішення районної ради від 23.02.2012 №11/40», «Про затвердження норми площі, що прибирається двірником у загальноосвітніх навчальних закладах району», «Про надання дозволу на реконструкцію та переобладнання приміщення», «Про розпорядження голови районної ради, прийняті в міжсесійний період», «Про зняття з контролю рішень районної ради», «Про хід виконання  рішення районної ради від 24.04.2012 №12/6 «Про перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району не проданих на аукціоні та надання дозволу на відчуження шляхом продажу через аукціон за методом зниження ціни», «Про документи, що надійшли для розгляду в постійну комісію», «Про перелік питань, що вносяться на розгляд пленарного засідання 14 сесії районної ради шостого скликання».
    Депутати постійної комісії були активними при розгляді кожного питання, що свідчить про їхню небайдужість до проблем  територіальних громад і району в цілому.