Засідання позачергової дванадцятої сесії районної ради шостого скликання

25.04.2012
   24 квітня 2012 року в сесійній залі Ківерцівської районної ради відбулось засідання позачергової дванадцятої сесії районної ради шостого скликання, яке відкрив і вів голова районної ради Михайло Марчук.
   Перед початком роботи присутні привітали депутатів районної ради, які відсвяткували свої дні народження в період між пленарними засіданнями з 23 лютого по 24 квітня 2012 року.
   Також голова районної ради повідомив про виконання депутатських запитів. Зокрема, депутат районної ради Олександр Гурський звертався по  питання встановлення накриття на автобусних зупинках у селах\Жабка та Дачне, а депутат Галина Мартинюк- про облаштування автобусної зупинки в с.Жорнище.Для  вирішення цього питання районна державна адміністрація направила листа у Службу автомобільних доріг у Волинській області і найближчим часом перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Вашкевич зустрінеться із керівництвом цієї організації зметою вирішення депутатських запитів.
    На звернення депутата Ігора Космини та Почесного громадянина Ківерцівщини Зіновія Євницького щодо використання приміщення автокласів та швейної навчальної майстерні загальноосвітньої школи №4 м.Ківерці, яке тривалий час не використовується, для організації дозвілля молоді або надання його в оренду, надійшов лист від директора школи Наталії Беньковської, яка повідомила, що це відокремлене приміщення не опалюється, електропроводка  потребує заміни, стінні панелі від сирості знаходяться  у непридатному стані, а також на це приміщення відсутня документація, оскільки будувалось господарським методом та не значиться у бухгалтерських документах. Отже, необхідно для початку виготовити  необхідну документацію на це приміщення, і  лише після вирішення цього  – можна розглядати питання про надання його  в оренду.
   Також депутат Ігор Космина піднімав питання щодо прибирання побутового сміття у лісосмугах, прилеглих до міста та придбання контейнерів для сміття. Як повідомив міський голова Володимир Жгутов -  проводиться певна робота по очищенню цієї території. За участю депутатів міської ради та жителів міста проведено 4 толоки по очищенню лісосмуг. Зокрема, очищалися  лісосмуги в районі ПП «Спецлісмаш», в районі вулиць Будівельників, 45 років Перемоги, Корольова, в районі вулиць Рожищенської, Ковпака. Ці роботи будуть і надалі  продовжуватися. Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік передбачено виділення 10 тис.грн. на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, однак, програмою не передбачено коштів на придбання контейнерів для сміття.
   За пропозицією депутата Ігора Космини надіслано листа до Ківерцівської центральної районної лікарні щодо підготовки подання про присвоєння звання Заслуженого лікаря України Васкулу І.М.
    Депутат районної ради Любов Михальчук внесла пропозицію щодо розробки логотипу Ківерцівського району. Підготовлене відповідне положення, утворено комісію та оголошено конкурс. На даний час пропозицій ще не надходило. З цими документами можна ознайомитись на офіційному сайті районної ради.
   Депутат Дмитро Дремух підняв питання щодо забезпечення населення якісною питною водою. Як повідомила районна санепідемстанція - у районі існує 27 водопроводів, з них 20 діючих, локальних артсвердловин 120 (84 діючих), колодязів 10907. У 2011 році будо проведено 367 бактеріологічних  досліджень водопровідної води. Всі проби відповідали вимогам, з локальних  артсвердловин досліджено 310 проб не відповідали нормам 26 проб з колодязів – 537 проб, було нестандартних - 86. Спеціалістами райсанепідемстанції на виконання Постанови Кабміну №16 проводиться посиленій відбір колодязної води, де проживають діти до 3 років для дослідження на нітрати. Винесено 70 постанов про тимчасове припинення експлуатації тих колодязів, де виявлені відхилення від норм.
   Депутат Ігор Соколовський подав на розгляд районної ради запит з метою вивчення і позитивного вирішення питання щодо електропостачання в селі Дерно, по вулиці Жовтневій, 5/52. Причиною стало неякісне електропостачання струму в мережі Ківерцівською філією ВАТ «Волиньобленерго». При замірах в мережі напруга становить 160 Вт, в зв’язку з чим псується електропобутова техніка. Звернення до керівництва Ківерцівської філії ВАТ «Волиньобленерго» результату не дали.
   Напередодні сесії плідно попрацювали шість профільних постійних комісій, на яких було детально обговорено кожне з 21 питань, внесени0 до порядку денного.
    Рішенням сесії було внесено зміни до районного бюджету на 2012 рік. Про них інформувала присутніх начальник фінансового управління районної державної адміністрації Леся Керда.
   Заступник голови районної ради Андрій Киричук виступив з інформацією про звернення до міністра юстиції України Лавриновича О.В. Згідно рішення районної ради від 24.04.2012 №12 було вирішено звернутися до Міністра юстиції України Лавриновича О.В., про вплив на Головне управління юстиції у Волинській області щодо забезпечення відновлення приміщення Будинку урочистих подій по вул. Визволителів, 13 в м. Ківерці, який зазнав великої руйнації внаслідок пожежі 28 лютого 2011 року, але ніякі дії з боку Головного управління юстиції, як орендаря, щодо його відновлення не проводяться. По цьому питанню взяв слово начальник реєстраційної служби головного управління юстиції у Волинській області – Сергій Передон. Він повідомив, що на даний момент вивчається питання купівлі приміщення Ківерцівського Будинку урочистих подій. Збираються відповідні документи, проводяться юридичні консультації. Сам проект рішення районної ради був одноголосно підтриманий депутатами.
  Депутати також схвалили проект «Про стан використання водних об’єктів та рибозведення на території району» з внесеними до нього змінами. По цьому питанню виступив заступник голови райдержадміністрації Євген Зубенко. Згідно проекту сільським, селищним та міській радам рекомендовано проводити здійснення контролю та виконання заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, слідкувати за своєчасною сплатою землекористувачами орендної плати за користуванням земельними ділянками водного фонду та водними об’єктами, районній державній адміністрації, сільським, селищним, міській радам спільно з управлінням Держкомзему у Ківерцівському районі провести відповідну роботу щодо виявлення фактів використання земель водного фонду не за цільовим призначенням та вжити заходи згідно норм чинного законодавства України щодо їх усунення, рекомендувати орендарям водних об’єктів встановити інформаційні щити, у яких вказати технічні характеристики водного об’єкта, прізвище, ім’я, по-батькові орендаря, контактних телефон, умови використання водного об’єкта, перелік надання платних послуг.
  В.о. начальника відділу освіти Людмила Кацевич доповідала по питанню реорганізації загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня села Мощаниця Ківерцівського району Волинської області шляхом перетворення в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».
   Депутат Світлана Ващинець ініціювала розгляд важливого для громади питання стосовно зняття з рейсу потягу сполученням Ковель-Чернівці. Головою районної ради було зачитано звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Укрзалізниці (Державної адміністрації залізничного транспорту України), Львівської залізниці щодо недопущення зняття вищезгаданого рейсу, яке підтримали депутати.
   Всі інші проекти рішень були одноголосно прийняті без обговорень та зауважень.