Засідання президії.

22.06.2012
   Як прийнято у районній раді, напередодні проведення пленарного засідання 13 чергової сесії 22 червня відбулось засідання президії районної ради. Члени президії ще раз розглянули проекти рішень районної ради, які вносяться на сесію, отримали вичерпні відповіді на запитання щодо розгляду окремих питань.
   Враховуючи однотиповість майнових та земельних питань, було внесено пропозицію розглянути  їх блоками на сесії.
   Відповідно до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Ківерцівщини»  передбачено процедуру прийняття рішення з цього питання таємним голосуванням, а це в свою чергу вимагає значного часу. Тому члени президії, враховуючи, що по внесеній кандидатурі немає суперечностей, запропонували розглянути питання «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Ківерцівщини» Кричкевичу Л.Д.» в режимі відкритого голосування.
   За пропозицією постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності та етики, дотримання прав людини, свободи совісті, законності та боротьби із злочинністю було підготовлено текст звернення депутатів районної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо недопустимості впровадження в Україні другої державної мови та захист української мови, як єдиної державної. Документ знайшов підтримку у членів президії, а в текст були внесені деякі поправки та запропоновано розглянути його на сесії районної ради. Текст звернення наводимо нижче.
 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Ківерцівської  районної ради Волинської області

до Президента України та Верховної Ради України  щодо недопустимості  запровадження в Україні другої державної мови та захист української мови як єдиної державної

 

   Ми, депутати Ківерцівської районної ради Волинської області, занепокоєні тим, що під впливом окремих політичних сил, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №9073 “Про засади державної мовної політики”.  Вважаємо такі законодавчі ініціативи очевидним наступом на розвиток, забезпечення застосування української мови як єдиної державної та спробою грубого порушення статті 10 Конституції України щодо забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

   Все це тривожить і викликає обурення  жителів нашого краю. Зазначений проект закону містить норми, відверто спрямовані  на мовний розкол  української нації.  

  Насправді проблеми другої державної мови в Україні не існує. Вона штучно  створюється антиукраїнськими силами, щоб порушити  політичну стабільність, злагоду, відволікти громадськість від соціально-економічних проблем держави.

   Діюче законодавство в Україні забезпечує належні умови для вільного розвитку мов національних меншин.

   Історично так склалося, що саме українська мова сьогодні потребує державного захисту в багатьох регіонах України. Звуження сфери  використання української мови, перекручення української історії, агресивна антиукраїнська кінопропаганда – основні напрямки ідеологічної та  інформаційної війни з метою знищення національної пам’яті  українців та української держави.

   Тому в цих умовах фактичне введення в багатьох регіонах російської мови як другої державної поставить під загрозу існування української мови, сприятиме її  витісненню з  офіційного діловодства, науки, культури, політичного життя. А поставити українську мову у таке становище – значить, піддати сумніву подальше існування України як  незалежної, суверенної держави, одним  з найголовніших атрибутів якої є мова.

    Прийняття в першому читанні зазначеного законопроекту  ми розцінюємо як  посягання на Конституцію України, що офіційно закріплює статус української мови, як єдиної державної. У нас – єдина українська нація, єдина Українська держава, єдина українська державна мова.

   Держава  має стати  насамперед на захист української мови, укріпляючи її статус у сфері офіційного та ділового спілкування, інформаційного та культурного простору, інакше Україна ризикує втратити свою національну мову.

   Вимагаємо від Верховної Ради України  зняти з розгляду скандальний законопроект «Колісниченка-Ківалова». Просимо Президента України скористатися правом вето щодо законопроекту «Про засади державної мовної політики», у разі його прийняття парламентом.

       

Підтримано на пленарному засіданні 13 чергової сесії Ківерцівської районної ради Волинської області 27.06.2012