15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

13.02.2020
         15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день не випадковий, він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху.15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна. 
Через горнило афганської війни пройшли понад 160 000 українців, з них 2 378 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами.
         В цей день вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах, виконуючи інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих» точках.  За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство Ви заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця.
         З глибокою шаною згадуємо сьогодні усіх, хто загинув під час виконання свого військового обов'язку за межами України.
                Сьогодні доля вкотре перевіряє українців на міцність. І ви, воїни-інтернаціоналісти, на Сході країни знову проявляєте мужність та героїзм. Цінуємо вашу самовідданість. Разом ми подолаємо виклики, що постали перед Україною. Бажаємо  вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добробуту та мирного неба! 
        
Голова районної ради              О.Г.Гурський