День пам’яті жертв голодоморів

23.11.2019

В останню суботу листопада, в День пам’яті жертв голодоморів ми традиційно згадуємо жертв найстрашнішої трагедії в історії українського народу – Голодомору 1932-33 років. Це день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомор був цілком свідомою політикою Сталіна стосовно українського селянства, актом примусу й залякування, відповіддю на непокору й опір українців політиці насильницької колективізації.

В той час як від голоду вмирали мільйони українців, тодішня влада продовжувала вивозити зерно за кордон. Вмирали цілими сім’ями, родинами, вулицями, селами. Допоки існував комуністичний режим, навіть говорити про голод 1932-1933 років було суворо заборонено.

Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам'ять його очевидців. Це був розбій, свідомо спрямований на винищення українців. Людям, які вижили, ці роки запам’ятались на все життя.

Більшовики запекло намагалися вирвати в українців історичну пам’ять, бажання бути господарями своєї землі та майна, перетворити їх на людей без історії, без роду, без мови, без віри.

І все ж, Україну знищити не вдалося! Не зважаючи на мільйонні жертви, український народ знайшов у собі волю і силу відродитися та вирватися із російського ярма. Сьогодні ми вибороли і творимо Незалежну Українську Державу.

 

Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося. То ж, у щорічний національний пам’ятний день – День пам’яті жертв Голодомору, згадаймо загиблих українців та вшануймо пам’ять жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання, долучившись до громадської акції «Запали свічку», запаливши свічку на своєму підвіконні.

З повагою,

Голова Ківерцівської районної ради О.Г.Гурський