День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

12.12.2019
Одну з найбільших трагедій – аварію на Чорнобильській АЕС – знає і пам’ятає весь світ. 14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя та здоров’я здолали страшну трагедію ХХ століття. Саме 14 грудня багато років тому було офіційно повідомлено про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.
Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам`ять про солдатів атомного фронту.
Низько схиляю голову перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняюся тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов`язок перед рідною землею і рідним народом — зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших держав. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей віддали життя задля збереження майбутніх поколінь.
Щиро зичу Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, благополуччя і шани вдячних поколінь.
З повагою,
Голова Ківерцівської районної ради О.Г.Гурський