Роман Чорненький проаналізував роботу своїх колег-однопартійців

31.01.2018

Керівник фракції «Батьківщина» Ківерцівської районної ради Роман Чорненький проаналізував роботу своїх колег-однопартійців у головному самоврядному органі району впродовж минулого  року.  (Про це йдеться на сторінках  Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» за 27 січня 2018 року.)

– Насамперед розкажіть, як минулого року працювали «батьківщинівці» на сесіях та постійних комісіях районної ради?

– До нашої фракції входять Тамара Чигрин, яка обрана заступником голови ради, Ярослав Касарда, Віталій Протасюк, Анатолій Петровський, Світлана Середюк, Василь Степанюк. Більшість із них мають значний досвід роботи в органі місцевого самоврядування, бо обрані до головного представницького органу краю вже не вперше. Депутати беруть активну участь у постійних комісіях. Так, Ярослав Касарда входить до складу комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій, Анатолій Петровський – з питань сільського господарства, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища, Світлана Середюк, Віталій Протасюк і я – з питань освіти, культури, молоді та спорту, сім’ї, охорони здоров’я та соціального захисту. Василь Степанюк опікується проблемами промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад.

– Звернення, підготовлені та озвучені фракцією до Верховної Ради, уряду,  – це позиція політсили, яку представляють обранці громади в представницькому органі району. Які з них підтримала більшість депутатів на сесійних засіданнях?

– Торік із ініціативи нашої фракції депутати райради ухвалили звернення на підтримку блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу, щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, а також щодо захисту прав малого і середнього бізнесу. Власне, в цих зверненнях відображена не тільки принципова позиція «Батьківщини» щодо важливих державних проблем, а й думка територіальної громади Ківерцівщини. Люди вважають, що наживатися на війні, де гинуть наші патріоти, - це великий гріх. Тому схвально відгукувалися про підтримку тих, хто організував блокаду торгівлі з окупантами.

Більшістю голосів колеги-депутати також підтримали ініційоване нашою фракцією звернення щодо мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Ківерчани, як і загалом усі прості українці, добре усвідомлюють, яку небезпеку таїть відкриття вільного ринку землі саме в цей час, коли зубожілі селяни готові за безцінь продати свої паї, а ті фермери, власники одноосібних селянських господарств, котрі хотіли б працювати на землі, не мають коштів, щоб її придбати.

Наша фракція підтримала звернення до парламенту Рівненської районної ради  щодо скасування недоторканості народних депутатів, інші актуальні звернення, які відповідають настроям і думкам наших виборців. 

– Один із головних інструментів роботи депутатів – запити, якими обранці громади  привертають увагу до проблем територіальної громади.

– Загалом торік депутати нашої фракції виголосили п’ять депутатських запитів. Найбільше з них ініціювала заступник голови райради, член «Батьківщини»  Тамара Чигрин. Вона порушувала проблеми благоустрою громадських місць Ківерців та виділення коштів для забезпечення пожежної безпеки у школах та дитсадках району тощо. У своєму запиті я відреагував на звернення до мене членів Цуманської спілки учасників АТО, які просили посприяти виділенню додаткових коштів для санаторно-курортного лікування та реабілітації ветеранів та учасників бойових дій на Сході в санаторії «Пролісок». У відповіді, яку отримав від Ківерцівської райдержадміністрації, йшлося про те, що на обліку для отримання путівок на оздоровлення перебувало 128 учасників антитерористичної операції. А за попередній рік лише 47 осіб змогли поправити своє здоров’я, з них лише 24 – в санаторії «Пролісок». Тому цю проблему я й надалі триматиму на своєму контролі, адже війна на Сході триває, і ми повинні підтримувати тих, хто ціною свого здоров’я захищає Україну від сепаратистів та російських найманців.

– Як депутати підтримують зв’язок із виборцями?

– Фактично спілкуємося постійно. До мене люди звертаються і на робочому місці, і по телефону. Більшість депутатів нашої фракції працюють в освітянській галузі, добре знають, що непокоїть учителів та батьків, сільських жителів. Фонд депутатської допомоги ми використали, щоб підтримати хворих земляків, яким не вистачає грошей на лікування. Благодійними коштами допомагаємо соціальним закладам, зокрема дитсадку та школі Скреготівки. Для Будинку культури, Будинку дитячої та юнацької творчості, дільничній лікарні селища Цумань придбали прожектори для освітлення території. Фінансово підтримую юних спортсменів, які беруть участь у різних змаганнях. На прохання територіальної громади долучаюся коштами до інших справ.

Разом із громадськими активістами торік двічі доправляв волонтерську допомогу в зону антитерористичної операції. Останній раз – напередодні Святого Миколая разом із іншими небайдужими ківерчанами відвідав центри соціально-психологічної реабілітації дітей міста Слов’янська та Великої Новосілки Донецької області. Тамтешнім вихованцям привезли продукти харчування, одяг, подарунки.

Наталка ГРІНЧУК,